Reklama

Pracowite trzy weekendowe dni na polsko-białoruskiej granicy

Zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Bobrownikach, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze, Mielniku, Krynkach, Michałowie i Narewce. Ujawnieni cudzoziemcy pochodzili zarówno z krajów afrykańskich, jak i bliskowschodnich. Znajdowali się wśród nich obywatele: Kongo, Egiptu, Iranu, Jemenu, Syrii, Afganistanu, Turcji i Tadżykistanu.

Kilka grup cudzoziemców próbowało pokonać barierę techniczną wykorzystując drabiny i usiłując dokonać podkopu. Zostali oni szybko zauważeni przez polskie patrole i zawrócili na Białoruś. Na odcinku Placówki SG w  Krynkach 15-osobowa grupa nielegalnych migrantów została wykryta przy wykorzystaniu pojazdu obserwacyjnego w monecie pokonywania rzeki granicznej Świsłocz. Kolejne grupy nielegalnych migrantów, które przekroczyły rzekę graniczną Świsłocz zostały ujawnione na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Michałowie i Bobrownikach.  

Reklama

Od początku września br. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 686 osób usiłujących nielegalnie przedostać się na terytorium Polski.   

  • Pojaz dobserwacyjny SG
    Pojaz dobserwacyjny SG

Reklama