Reklama

Powstaje polska gra osadzona w sercu Podlasia – Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest

Different Tales, polskie studio deweloperskie, specjalizujące się w tworzeniu gier, zapowiedziało swoją nową produkcję zatytułowaną Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest. To narracyjna przygodówka na komputery osobiste oparta na popularnej grze fabularnej Wilkołak: Apokalipsa. Jej twórcami są doświadczeni deweloperzy, którzy w przeszłości pracowali nad takimi tytułami jak pierwsza część serii Wiedźmin czy Wanderlust: Travel Stories.

Nowa produkcja studia będzie klimatycznym horrorem. W grze poznamy losy Mai, Amerykanki polskiego pochodzenia, która postanawia odwiedzić rodzinne strony, aby lepiej poznać skomplikowaną, rodzinną historię. W pogoni za dawnymi tajemnicami dociera do Białowieży, na skraj jednej z ostatnich pierwotnych puszcz w Europie – pełnej mitów, legend i niebezpiecznych sekretów, które gracze będą musieli odkryć podczas gry. Będzie to jedna z pierwszych gier komputerowych na świecie z taką ilością nawiązań do podlaskiego folkloru.

Gra wyróżnia się także unikalnym stylem artystycznym. W Heart of the Forest zobaczymy dynamiczne kolaże, które stanowią mieszankę fotografii i ręcznych rysunków. Posłużą one do przedstawienia nie tylko leśnego środowiska, ale również stanu psychicznego Mai. Główną inspiracją dla twórców była sztuka Dave’a McKeana, a zwłaszcza jego słynne okładki komiksów z serii The Sandman.

Gra będzie dostępna na komputery z systemem Windows, macOS oraz Linux w pod koniec 2020 roku.

Reklama

Reklama