Poradnik smażenia perfekcyjnych naleśników

Nic nie przebije pysznego posiłku na rozpoczęcie dnia. Tym bardziej, gdy w grę wchodzą naleśniki! Wszystkie będą doskonałe, niezależnie od tego, czy zapragniesz sterty grubych i puszystych naleśników z maślanki, czy też lekkiego i delikatnego naleśnika z ricotty. Wystarczy mieć pod ręką syrop klonowy, dżem lub masło orzechowe.

Do smażenia naleśników wymagana jest jednak odpowiednia technika i patelnia zapobiegająca przywieraniu (najlepiej teflonowa). Oto kilka wskazówek, dzięki którym za pierwszym razem zrobisz to poprawnie i unikniesz typowych błędów.

Mieszanie ciasta

Najczęstszym punktem spornym jest to, czy ubijać ciasto naleśnikowe, aż znikną wszystkie grudki, a masa będzie idealnie gładka. Z drugiej strony rzeczywistość wskazuje, że jest to opcja, której należy unikać za wszelką cenę.

Gluten rośnie proporcjonalnie do czasu, jaki dajesz mu do wymieszania, gdy łączysz mokre i suche składniki. Co to oznacza? Przepracowane ciasto tworzy stertę twardych i żylastych półproduktów zamiast lekkich i puszystych naleśników, które sobie wyobrażałeś.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: mieszaj ciasto, aż nie będzie już okruchów mąki. Ciasto pozostanie grudkowate, a najlepsze efekty daje smażenie.

Odpoczynek ciasta

Reklama

Czas potrzebny do wyrobienia ciasta, który w zależności od przepisu może wynosić od 5 do 30 minut, spełnia dwie funkcje. Powstający w wyniku mieszania gluten odpoczywa i odpręża się, a granulki skrobi w pszenicy pochłaniają wilgoć w cieście, zagęszczając je.

Jest to scenariusz, w którym wszyscy wygrywają, kiedy cudowne rzeczy przytrafiają się cierpliwym ludziom. Dotyczy to również naleśników. Reszta ciasta może wydawać się niewielka, ale jest to niezbędny krok. Innymi słowy, zmiękcza i zmiękcza naleśniki. Czekając na rozpoczęcie smażenia, zawsze możesz posprzątać, ułożyć stół i przygotować akcesoria.

Optymalne nagrzewanie wybranej patelni

Delikatność i miękkie, puszyste wnętrze dobrze przygotowanego naleśnika to naszym zdaniem znak rozpoznawczy dobrze przygotowanego naleśnika. Z drugiej strony używanie nieogrzewanej patelni może spowodować, że ciasto wchłonie masło lub olej z patelni, nadając mu tłusty smak zamiast lekko chrupiącego wierzchu.

Pozwól patelni równomiernie się nagrzać. Przed umieszczeniem ciasta na patelni olej powinien być bardzo gorący, ale nie wrzący. Jeśli nie wiesz, jak ugotować naleśnik, nie bój się najpierw przygotować małej partii próbnej. Niemal na pewno ktoś będzie chciał go zjeść w domu!

Podsumowanie

Czy nie jest trudno wyobrazić sobie kogoś, kto gardzi naleśnikami? Nawet najbardziej wybrednych smakoszy zadowoli ta kolacja, która jest zarówno słona, jak i słodka. Błędem jest jednak sądzić, że ten obiad jest prosty do zrobienia. Zwłaszcza jeśli zależy nam na jakości preparatu. Aby uniknąć wyżej wymienionych wad, konieczny będzie zakup w wysokiej jakości patelni teflonowej. Powodzenia i miłej zabawy w kuchni, ponieważ nie od dziś wiadomo, że ta przestrzeń powinna przede wszystkim kojarzyć się z przyjemnością!

Reklama