Top atrakcje w Świnoujściu – co warto zobaczyć?

Świnoujście, znajdujące się na północno-zachodnim krańcu Polski, jest najdalej wysuniętym miastem w kraju. Corocznie odwiedzają je tłumy turystów. Co sprawia, że Świnoujście jest tak lubianym miastem? Co takiego przyciąga tysiące zwiedzających nie tylko z Polski, ale także z innych państw? Z czego słynie to piękne miasto? Zapraszamy do lektury!

Zabytki Świnoujścia 

Co zobaczyć w Świnoujściu? Poświęćcie uwagę licznym zabytkom tego miasta. Szczególnie warta obejrzenia jest latarnia morska w Świnoujściu. To najwyższa latarnia morska na polskim wybrzeżu i jedna z najwyższych na całym świecie – mierzy aż 65 metrów wysokości. Aby dostać się na szczyt, musicie pokonać 308 schodów. Zbudowana w połowie XIX wieku jest prawdziwym skarbem polskiego wybrzeża. Równie ciekawym, nietypowym punktem na mapie Świnoujścia są utworzone w latach 1818-1823 falochrony. Niegdyś zabezpieczały brzeg przed niszczącym działaniem morza, dziś falochrony tworzą kamienne molo, które stało się miejscem spacerów, głównie tych wczesnoporannych i wieczornych. Z zabytkowych falochronów rozpościera się piękny widok, dla którego zdecydowanie warto urządzić sobie tutaj przechadzkę.

Szukając zabytków w Świnoujściu, nie zapomnijcie o kościele NMP Gwiazdy Morza. Powstały z końcem XIX wieku kościół do wybuchu II wojny światowej był jedynym kościołem katolickim w Świnoujściu. Budowla posiada mnóstwo pięknych, dekoracyjnych witraży. Kościół jest zbudowany w stylu neogotyckim, zaś jego symbolika jest ściśle powiązana z morzem.

Atrakcje w Świnoujściu na wolnym powietrzu

Odwiedzając latem nadmorskie miejscowości, z pewnością chcecie jak najwięcej czasu spędzić na świeżym powietrzu, chłonąc otaczającą Was naturę. Słusznie! Polecamy Wam wycieczkę na świnoujską promenadę. To wyjątkowe miejsce, z którego możecie podziwiać cały port i wpływające do niego statki. 

Szukacie więcej zieleni? Przenieście się do pobliskich parków, których nie brakuje w Świnoujściu. Największy Park Zdrojowy ma aż 40 ha powierzchni, mnóstwo alejek otoczonych starodrzewami i krzewami. Spacerując po parku spotkacie różne kamienne rzeźby, w tym słynny Telesfor. To idealne miejsce, aby się zrelaksować i nabrać sił do dalszego zwiedzania Świnoujścia. Odwiedzając okolicę, koniecznie zobaczcie też Stawę Młyny! To znak rozpoznawczy Świnoujścia. Znajdujący się na końcu Falochronu Zachodniego znak nawigacyjny emituje sygnały radiowe, świetlne i dźwiękowe, a przy tym ma ciekawy kształt młyna. 

Muzea w Świnoujściu

Reklama

Zastanawiacie się, co zwiedzić w Świnoujściu? Macie chwilowo dosyć słońca i plażowania, a może wybieracie się do Świnoujścia zimą? Koniecznie więc odwiedźcie muzea, które czekają na Was cały rok. Szczególnie warte uwagi jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego, mające siedzibę w najstarszym budynku w mieście – byłym Ratuszu Miejskim. Równie ciekawym miejscem, w którym z pewnością nie będziecie się nudzić, jest Podziemne Miasto na Wyspie Wolin. To obszerny kompleks schronów z okresu wojennego, wpisany do rejestru zabytków. Wciąż rozwijane i rozbudowywane z prywatnych środków muzeum jest świetną atrakcją na godziny zwiedzania. Pozostając w tematyce muzeów, nie zapomnijcie również o odwiedzeniu fortów artyleryjskich. Fort Zachodni, Fort Anioła i Fort Gerharda historią sięgają aż do XIX wieku, odkąd to przeżyły dwie wojny, powstania i wiele konfliktów zbrojnych.

Atrakcje dla dzieci

Świnoujście to świetne miejsce na zaplanowanie urlopu z dziećmi. Gdzie zabrać maluchy, wiecznie głodne wrażeń i przygód? Koniecznie pokażcie im Zagrodę Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym. Na terenie obiektu liczącego aż 28 ha znajdują się liczne ścieżki, ławki, a także pomosty widokowe, z których bez trudu będziecie mogli razem z dzieciakami obserwować codzienne życie żubrów. Rejsy wycieczkowe statkiem to kolejna ciekawa opcja, aby wypełnić dzieciom czas i pokazać nowe perspektywy. Możecie wybrać rejs jachtem, statkiem motorowym lub katamaranem – opcji jest wiele i jest co oglądać!

Atrakcje po niemieckiej stronie

Co można zwiedzić będąc w Świnoujściu po niemieckiej stronie granicy? Bez wahania polecamy Wam wycieczkę ścieżką w koronach drzew w Heringsdorfie. To wspaniała i niezapomniana przygoda, podczas której będziecie mogli odpocząć, odetchnąć świeżym, leśnym powietrzem i przede wszystkim obejrzeć okolicę z zupełnie innej perspektywy. Drewniana wieża widokowa ma aż 33 metry wysokości! Chcąc jeszcze bardziej zbliżyć się do natury, odwiedźcie słynną plażę nudystów Świnoujście-Ahlbeck. To zaciszne i ustronne miejsce, w którym zwolennicy naturyzmu mogą bez skrępowania przebywać na łonie natury nago. Wahacie się? Bez obaw! Tam nikt nikomu się nie przygląda i nikt nikogo nie ocenia.

Gdzie nocować w Świnoujściu? 

Szukacie wygodnego hotelu, z którego będziecie mieli blisko do najpopularniejszych atrakcji? Zajrzyjcie koniecznie na portal Triverna.pl – czeka tam na Was mnóstwo atrakcyjnych ofert cenowych w sezonie wakacyjnym i nie tylko. Znajdziecie hotel w Świnoujściu, który najlepiej odpowiada Waszym preferencjom. Nocleg ze strefą SPA i Wellness, a może obiekt z basenem i atrakcjami dla dzieci? Na Triverna.pl nie brakuje interesujących opcji!

Świnoujście to nie tylko morze i plaża, na której trzeba godzinami leżakować w pełnym słońcu. To przede wszystkim piękne, historyczne miasto z mnóstwem atrakcji dla każdego. Jeśli planujecie urlop w tej okolicy, nie martwcie się – nie znajdziecie czasu na nudę!

Reklama