Policjanci i ratownicy medyczni doskonalili techniki jazdy motocyklem

Policjanci i ratownicy medyczni doskonalili techniki jazdy motocyklem

Data publikacji 14.05.2022

Awaryjne hamowanie, dynamiczne pokonywanie zakrętów czy zawracanie na ograniczonej szerokości jezdni – to tylko niektóre z elementów jazdy służbowym motocyklem, które ćwiczyli podlascy policjanci. Razem z nimi swoje umiejętności doskonalili ratownicy medyczni z białostockiego pogotowia ratunkowego. Szkolenie motocyklistów odbyło się na zamkniętym jeszcze dla ruchu nowym odcinku dwujezdniowej drogi w Konarzycach.

Policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach i pełnią służbę na motocyklach, stale doskonalą swoje umiejętności. Stanowią oni istotne wsparcie dla służby w ruchu drogowym. Duża mobilność i skuteczność jednośladów pozwala osiągać wymierne efekty w zwalczaniu „piractwa drogowego”. Funkcjonariusze pełniący służbę na motocyklach to zarówno doświadczeni policjanci, jak i sprawni kierowcy, którzy stale podnoszą swoje umiejętności. Tak był między innymi wczoraj na zamkniętym jeszcze odcinku drogi krajowej 61 w Konarzycach. W szkoleniu wzięli udział policyjni motocykliści z podlaskiego garnizonu oraz ratownicy medyczni z białostockiego pogotowia. Nie mogło też zabraknąć policjantów z grupy SPEED. Funkcjonariusze jednogłośnie twierdzą, że motocykl „nie wybacza błędów”. W przypadku wywrotki bądź zderzenia motocyklisty poza kaskiem nic nie chroni. Stąd niezwykle istotne jest opanowanie i zachowanie spokoju. Funkcjonariusze skupili się więc na doskonaleniu umiejętności podczas nagłego zatrzymania, omijania przeszkód, dynamicznego pokonywanie zakrętów czy zawracania motocyklem na ograniczonej szerokości. Ćwiczyli także technikę jazdy, która jest bardzo ważna zarówno w działaniach pościgowych, jak i w codziennej jeździe motocyklami.

Bezpieczna i efektywna jazda motocyklem jest niezwykle ważne w codziennej pracy policjantów, dlatego tego typu szkolenia będą kontynuowane.

Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 16.98 MB)

Pliki do pobrania

  • 196.34 KB

    Deskrypcja tekstowa.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama