POLICJANCI DOSKONALILI UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKIE

POLICJANCI DOSKONALILI UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKIE

Data publikacji 22.05.2019

Sokólscy policjanci doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Pod czujnym okiem instruktorów, strzelali w różnych sytuacjach, jakie mogą przytrafić się w codziennej służbie.

Policjanci z Komendy Powiatowej policji w Sokółce i innych jednostek, spotkali się wczoraj na strzelnicy. Mundurowi wymieniali się doświadczeniami zdobytymi podczas różnych interwencji oraz ćwiczyli swoje umiejętności strzeleckie wykonując zadania, zlecane im przez policyjnych instruktorów. Funkcjonariusze doskonalili między innymi: dynamiczne strzelania, szybką zmianę magazynka w różnych pozycjach, czy strzelanie podczas poruszania się. Takie ćwiczenia mają realny wpływ na bezpieczeństwo funkcjonariuszy i osób postronnych podczas szczególnie niebezpiecznych interwencji, w których jest zagrożone ludzkie życie.

Sokólscy instruktorzy, oprócz nabytych podczas służby kwalifikacji, szkolą się również poza nią. Uczestniczą w różnych turniejach i zawodach. Strzelectwo to ich pasja, którą dzielą się z innymi policjantami. Duża część funkcjonariuszy należy do stowarzyszeń strzeleckich lub kolekcjonerskich i swoje umiejętności rozwija w wolnym czasie. Wszystko to ma wpływ na skuteczne przeprowadzenie interwencji, związanych z użyciem broni.

Ładowanie odtwarzacza…

Źródło: Policja Podlaska