Reklama

Podlaskie propozycje dla młodych czytelników Wyprawki dla małych czytelników, czyli kolejna edycja akcji „Mała książka – wielki …

„Stonoga” Leonardy Szubzdy to zabawna, wierszowana opowieść o stonodze-modnisi, szukającej idealnych butów. To także próba zachęcenia młodego czytelnika do sięgania po wiersze – formę często dziś zapomnianą i pomijaną.

Z kolei „Na deszcz wyszły parasole” to wybór wierszy, zmarłego w 2020 roku, Wiktora Szweda – poety, tłumacza i dziennikarza. Liryczna wędrówka przez kolejne pory roku staje się jednocześnie lekcją zachwytu nad światem, dostrzegania piękna w otaczającej nas przyrodzie oraz czerpania radości ze spotkania z drugim człowiekiem.

„Antek Mocny i tabliczki rongorongo” Juliusza Szczęsnego Batury to zaproszenie do świata przygody. Wietnamczyk Szalony Lotnik rusza w podróż wokół kuli ziemskiej, lecz awaria samolotu zmusza go do lądowania na Wyspie Wielkanocnej. Tytułowy bohater, dziewięcioletni Antek, wyrusza wraz z przyjaciółmi z misją ratunkową, która kończy się odkryciem niezwykle cennego znaleziska.

Książeczki są do nabycia w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej, e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl.


źródło i fot.: Książnica Podlaska

oprac.: Anna Augustynowicz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama