Reklama

Podlaski Laur Muzealny 2020 StuKoT zaprasza na premierę spektaklu „Grzegorz Dyndała” Koncert Mikołajkowy Gwiazdy Dzieciom. 6 gru…

Celem konkursu jest promowanie muzealnictwa, upowszechnianie najlepszych form i metod działalności muzealnej, wyrażenie uznania dla autorów najlepszych wystaw, wydarzeń poza wystawienniczych i publikacji. W konkursie mogą uczestniczyć pracownicy muzeów regionu podlaskiego, obejmującego swoim obszarem teren działania Oddziału Podlaskiego SMP.
Ocenie podlega poziom merytoryczny i organizacyjny przedsięwzięcia, wartość naukowa i edukacyjna, atrakcyjność i innowacyjność tematu a także promocja muzeum i regionu oraz znaczenie społeczne.

Nagrodę główną w kategorii wystawienniczej otrzymali:

Jerzy Siemaszko, Renata Maskowicz-Sikorowska i Kazimierz Sobecki z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, za wystawę czasową „Jaćwieskie eldorado”.

Specjalne wyróżnienia w tej kategorii konkursowej przyznano dla:

Magdaleny Muskały, Marty Piszczatowskiej, Katarzyny Szarejko, Łukasza Baranowskiego i Dominika Klucznika z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, za wystawę plenerową „Od Akademii Lekarskiej do Uniwersytetu Medycznego. Dziedzictwo medyczne w Białymstoku”.

Nagrodę główną w kategorii „Wydarzenie poza wystawiennicze” otrzymali:

Magdalena Wołowska-Rusińska, Krzysztof Skłodowski i Renata Jacewicz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, za projekcję filmową „Trzy stulecia Suwałk”.

Specjalne wyróżnienie w tej kategorii konkursowej przyznano dla:

Kornelii Piaseckiej i Aleksandra Piaseckiego z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, za wydarzenie pn. „Weryfikacja terenowa kompleksu osadniczego w Grodzisku, gmina Suchowola (stan 1 i 2)”.

Magdaleny Muskały, Marty Piszczatowskiej, Katarzyny Szarejko, Łukasza Baranowskiego i Dominika Klucznika z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, za wydarzenie pn. „Aula Nobilum Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku czyli dawny pokój królewski w Pałacu Branickich. Prace rewitalizacyjne i aranżacyjne”.

Nagrodę główną w kategorii „Wydawnictwo” otrzymał:

Jarosław Strenkowski z Regionalnej Izby Historycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, za wydawnictwo pn. „Bitwa o Zambrów. Walki odwrotowe 18. Dywizji Piechoty w dniu 11 września 1939 r.”.

Specjalne wyróżnienia w tej kategorii konkursowej przyznano dla:

Marcina Kozińskiego z Muzeum Wojska w Białymstoku, za wydawnictwo pn. „Wspomnienia Józefa Kowalczuka, żołnierza 3. Dywizji Strzelców Karpackich”.

źródło: Biuro Dziedzictwa Narodowego UMWP, Oddział Podlaski SMP 
oprac. Aneta Kursa

 

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama