Reklama

Podlaska Scena Folkloru – PIK czeka na zgłoszenia do 24 marca

Podlaska Scena Folkloru - do 24 marca Podlaski Instytut Kultury czeka na zgłoszenia do Ogólnopolskiego Przeglądu Folklorystycznego.


Podlaska Scena Folkloru to przestrzeń do spotkania przedstawicieli ruchu folklorystycznego województwa podlaskiego oraz grup z innych regionów, które w swoim repertuarze sięgają do folkloru Podlasia (historycznego i etnograficznego), Suwalszczyzny, Kurpi Zielonych, Pogranicza Wschodniego oraz drobnej szlachty podlasko-mazowieckiej.

Przegląd skierowany jest do grup zajmujących się folkloryzmem scenicznym, a więc do zespołów pieśni i tańca, a także zespołów inspirujących się folklorem, łączących taniec tradycyjny ze współczesnymi technikami tańca.

Do udziału w przeglądzie PIK zaprasza amatorskie zespoły z całej Polski, w każdym wieku – zarówno grupy dziecięce i młodzieżowe, jak i tworzone przez osoby dorosłe. Organizatorzy przeglądu maja nadzieję, że konkurs zachęci także zespoły i choreografów innych technik tańca do sięgnięcia po folklor taneczny i muzyczny województwa podlaskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama