Reklama

Podlasie dobrze zna się. Podlaski Podcast Społeczno-Kulturalny

Projekt zakłada realizację sześciu odcinków podcastu, będącego częścią funkcjonującego już projektu „Podlasie dobrze zna się”, zrealizowanego w 2023 roku w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego. Podcast poświęcony będzie sprawom związanym z kulturą i życiem społecznym naszego regionu. Jego autorem jest Dominik Sołowiej.


Podcast to popularna forma publicystyki, bardzo popularna także w Polsce. Podcastów słuchają ludzie w różnym wieku, korzystający z komputerów, laptopów, smartfonów, jak i innych urządzeń mobilnych, pozwalających na dostęp do Internetu.

Projekt “Podlaski Podcast Społeczno-Kulturalny” opierać się będzie o rozmowy z mieszkańcami podlaskich miasteczek i wsi oraz turystami, którzy postanowili odwiedzić województwo podlaskie. Jego bohaterami będą także ludzie kultury i sztuki, przedstawiciele organizacji pozarządowych, których autor spotka na szlaku swoich radiowych wędrówek.

– Chodzi o to, by opowiedzieć różne historie, poruszyć różne tematy, łączące ludzi znanych z mieszkańcami regionu. W ten sposób podcast będzie autentyczny, oryginalny i adresowany do każdego, kto będzie chciał poznać wyjątkową, arcyciekawą współczesność naszego województwa -mówi Dominik Sołowiej.

Poszczególne odcinki podcastów zostaną zamieszczone na portalach dostępnych zarówno na urządzenia mobilne i urządzenia stacjonarne.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z nich: Podlasie dobrze zna się. Podlaski Podcast Społeczno-Kulturalny.

oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama