Reklama

Po lipach czas na Planty

W ramach akcji ”Żubr. Tu się wybiera” mieszkańcy Białegostoku zdecydowali głosami oddanymi w specjalnym, kwietniowym plebiscycie, że chcą odrestaurować swoje ukochane Planty. Od 11 czerwca do 30 lipca z każdego Żubra kupionego na terenie Podlasia 2 grosze przeznaczone zostaną na rzecz odnowy wybranej części Plant.

 Zebrana kwota znana będzie na początku sierpnia, a do końca października park cieszyć będzie oko mieszkańców żywą zielenią i nowymi alejkami. Dzięki Żubrowi mieszkańcy Białegostoku znów będą mogli zażywać na Plantach odpoczynku na świeżym powietrzu i cieszyć się swoim wolnym czasem!

 Po ubiegłorocznej udanej akcji sadzenia 48 lip krymskich na ul. Lipowej oraz zbudowaniu dla nich specjalnego systemu nawadniająco-napowietrzającego, który ma chronić usychające drzewa, przyszedł czas na zaopiekowanie się kolejnym bardzo ważnym miejscem, jakim dla białostoczan są Planty. Już niebawem wykonane zostaną tutaj alejki żwirowe i zlikwidowana będzie nieczynna fontanna u zbiegu ulic Legionowej i Akademickiej. A wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców i ogromnej popularności akcji! Planty już niebawem nabiorą nowego blasku!

 Białostockie Planty wpisały się już na stałe w krajobraz miasta. Łączą one ze sobą dwa inne kompleksy zieleni – Ogród Miejski (Park księcia Józefa Poniatowskiego przy Teatrze im. Al. Węgierki) z Parkiem Zwierzynieckim. Kto z mieszkańców Białegostoku nie zna przepięknego parku różanego we wschodniej części Paku, będącej ulubionym miejscem spotkań zakochanych? Kto nie zna pomnika ”Praczek”? Jedno jest pewne – miejskie Planty to miejsce wzbudzające podziw mieszkańców miasta
i przyjezdnych gości. Miejsce idealne na spacer. Idealne na chwilę wytchnienia i relaksu na świeżym powietrzu, dlatego tak bliskie Żubrowi. Dlatego też warto wspólnym wysiłkiem dopomóc naszemu miastu…

Więcej informacji o akcji Żubra znaleźć można tutaj.

Reklama