PLFA I: Dom-Bud Kraków Tigers – Lowlanders Białystok 32:16

W rozegranym w sobotę 21 maja meczu szóstej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) drużyna Dom-Bud Kraków Tigers pokonała Lowlanders Białystok 32:16. Tygrysy odniosły czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Dla białostoczan była to piąta porażka

Planowane na 15:00 rozpoczęcie meczu pokrzyżowała burza i nawałnica, która zawisła nad Krakowem. Zespoły wybiegły na boisko Juvenię dopiero, ponad dwie godziny później, po tym jak minęły regulaminowe 30 minuty od ostatniego pioruna. Dodatkowo murawa wymagała szybkiej konserwacji – osuszenia, szczególnie w miejscach gdzie wymalowane musiały zostać linie.
 Rozgrywane w ekstremalnych warunkach spotkanie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane. Jako pierwsi punktowali gospodarze po pierwszym, z trzech tego dnia, przyłożeniu biegowym ich rozgrywającego Filipa Mościckiego. Jeszcze przed przerwą, grający z meczu na mecz coraz lepiej białostoczanie zdobyli przyłożenie i na przerwę zespoły zeszły przy wyniku remisowym.
 W trzeciej kwarcie przestał funkcjonować atak przyjezdnych a w formacji ofensywnej krakowian prym zaczął wieść running back Dawid Rechul. Białostoczanie nie mogli znaleźć recepty na jego doskonałe biegi. Trzecią część gry okrasili zdobyciem 16 punktów z rzędu. W odpowiedzi drużyna z Podlasia zdobyła tylko jeden touchdown i przed ostatnią kwartą krakowianie prowadzili ośmioma punktami.
 Kropkę nad i w czwartej kwarcie postawił Mościcki niwecząc nadzieje gości na wygranie tego spotkania. Po czterech godzinach walki poprzedzonych dwoma godzinami oczekiwania Tygrysy odniosły zasłużone zwycięstwo 32:16. Po 21:00, w świetle reflektorów, zespoły opuściły murawę.
 Na pochwałę zasługuje postawa obu drużyn. Mimo mocnych przesłanek niewskazujących na to, że mecz może w ogóle może się rozpocząć drużyny cierpliwie czekały do pierwszego gwizdka, a po nim zagrały z pełnym zaangażowaniem i poszanowaniem rywala.
 Swój kolejny mecz ligowy Tygrysy rozegrają 28 maja w Gdyni. Rywalem w meczu, którego stawką może być awans do play-off, będzie drużyna Seahawks Gdynia. Tego samego dnia Lowlanders w ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu podejmą beniaminka – Bielawa Owls.