Reklama

Piknik Rodzinny z funkcjonariuszami Straży Granicznej

Piknik Rodzinny obfitował w wiele atrakcji i pokazów przygotowanych przez służby, w tym Podlaski Oddział Straży Granicznej. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Wójta Gminy Narewka i Parafię Rzymskokatolicką w Narewce wzięli udział funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce. Podczas uroczystości uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką służby naszej formacji, ale także Policji, Służby Więziennej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Browsk.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali sprzęt służbowy będący na wyposażeniu funkcjonariuszy w codziennej służbie. Dzieciom bardzo podobało się przymierzanie elementów umundurowania (m.in. kamizelki taktycznej, hełmu) czy też posługiwanie się tarczką stop czy kajdankami. Każdy chętny miał okazję przećwiczyć daktyloskopijne pobieranie odcisków palców. Odwiedzający mogli dowiedzieć się,  jak wygląda i na czym polega służba w Straży Granicznej. Osoby zainteresowane służbą  mogły zapoznać się z ofertą Straży Granicznej i porozmawiać jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej.

Miłym akcentem niedzielnego pikniku były słowa szacunku i wsparcia przekazywane przez uczestników pikniku dla funkcjonariuszy Straży Granicznej za ochronę granic w tak trudnych obecnych warunkach, za które serdecznie dziękujemy.

Reklama