Pijany bez uprawnień przewoził 4-letnie dziecko

Pijany bez uprawnień przewoził 4-letnie dziecko

Data publikacji 23.04.2020

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. 38-latek poza prowadzeniem w stanie nietrzeźwości miał również orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Wsiadając za kierownicę zaryzykował nie tylko swoje życie, ale również życie swojego 4-letniego dziecka.

Pomimo licznych kontroli trzeźwości, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Do jednego z takich zdarzeń, które świadczy o bezmyślności kierowcy doszło wczoraj w Sokołach kilka minut po godzinie 18. 38-letni mieszkaniec gminy Sokoły kierując fordem został zatrzymany do rutynowej kontroli przez policjantów z wysokomazowieckiej „drogówki”. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu, a w samochodzie przewoził 4-letnie dziecko. Ponadto, podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna jechał samochodem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama