Reklama

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Doroty Radomskiej

Wielokrotnie nagradzani recytatorzy z 14 województw zaprezentują się przed białostocką i podlaską publicznością już 23 i 24 marca 2024 roku w Akademii Teatralnej i Uniwersyteckim Centrum Kultury. OKR im. Doroty Radomskiej to nie tylko festiwal słowa, ale również piosenki aktorskiej i autorskiej oraz poezji śpiewanej. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Województwo Podlaskie.


Uczestnicy konkursu już w piątek spotkają się w Fundacji Pracownia Teatralna Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej przy ul. Mickiewicza 71a w Białymstoku, aby wyruszyć do Supraśla, do legendarnego już Teatru Wierszalin, gdzie będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach. To ważna część przygotowań do prezentacji konkursowych, które będzie można oglądać niemal przez całą sobotę w Akademii Teatralnej przy ul. Sienkiewicza 14 w Białymstoku na Sali Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego.

W niedzielę, 24 marca organizatorzy zapraszają do Uniwersyteckiego Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie o godzinie 12:00 odbędzie się koncert galowy reżyserowany przez Michała Kurka – aktora znanego z wielu ról telewizyjnych i filmowych oraz ze sceny Teatru Polskiego w Warszawie. Po koncercie zostaną wręczone nagrody OKR im. Doroty Radomskiej, przyznane przez wybitne jury w składzie: Justyna Sieńczyłło, Sylwia Achu, Artur Dwulit, Krzysztof Korotkich, Paweł Szymański.

Wstęp na przesłuchania konkursowe jest bezpłatny. Wejściówki można rezerwować, wypełniając krótki formularz dostępny pod tym linkiem.

źródło: Fundacja Pracownia Teatralna

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama