Odpowie za uszkodzenie mienia

 • Babciu, to ja Twój wnuczek…Babciu, to ja Twój wnuczek…

  Oszuści „na wnuczka” wciąż próbują, tym razem na terenie powiatu łomżyńskiego. Tradycyjnie na ofiary wybierają osoby starsze i układając różne historie, telefonicznie nakłaniają do przekazywania pieniędzy. Informujmy bliskich o tym procederze. Edukujmy bliskie nam starsze osoby jak mają się zachować w przypadku telefonu od domniemanego wnuczka czy siostrzeńca z prośbą o szubką finansową pomoc. Ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy publicznych w tym także za policjantów. Pamiętajmy, że im większa świadomość osób starszych, co do sposobu działania oszustów, tym mniej oszukanych.

 • Łomżyńska Policja radzi, jak dobrze zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdemŁomżyńska Policja radzi, jak dobrze zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem

  Już w najbliższy piątek rozpoczną się ferie zimowe. Wielu z nas wybierze się na krótki choć upragniony odpoczynek z dala od domu. Przed wyjazdem warto jednak jeszcze odpowiednio zabezpieczyć nasze mieszkania, aby uniknąć włamań i kradzieży.

 • Poradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędówPoradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

  Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey – dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska – kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.

 • PAMIĘTAJ O SZACUNKU DLA FLAGI RP I HYMNU RPPAMIĘTAJ O SZACUNKU DLA FLAGI RP I HYMNU RP

  MSWiA opracowało mini przewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

 • Sprawdź swoje punkty karneSprawdź swoje punkty karne

  Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Źródło: Policja Podlaska