O Puchar Tur zagrał z Turem

Za nami mecze 1/8 podlaskiego Pucharu Polski. Wszystkich ciekawiło w zasadzie jedno pytanie. Czy Tur wygra z Turem?

„Rezerwy zaczęły solidnie. Pierwszy groźny strzał w 7 minucie to ich dzieło. Kacprowski z 20 metrów zmusił Plisiuka do sporego wysiłku. Pierwszy Tur powoli się rozkręcał. Już w końcówce połówki było blisko bramki, ale czy to Drozdowski, czy obrońcy, czy poprzeczka chroniły Tura II przed stratą gola.

Wiercenie dziury dało efekt po przerwie. Padły trzy gole w pięć minut. Rozpoczął Niemczynowicz celną główką z kilku metrów po podaniu Stypułkowskiego. Asystent po kilkudziesięciu sekundach strzelił sam na 2:0. Zrobił rajd ze środka na prawą stronę pola karnego. Trzecia bramka była autorstwa Karola Kosińskiego – główka z bliska po kolejnej mocnej centrze.

Na sześć minut przed końcem klamrą spiął mecz Niemczynowicz bardzo ładnym golem.

Wspomnijmy o debiutach zdolnych 15-latków. Pierwsze oficjalne mecze zagrali dziś Damian Dolina Sulima w pierwszym i Szymon Trzyna w drugim Turze. Jak debiutować, to właśnie w takim piłkarskim święcie.”

Tur II Bielsk Podlaski – Tur Bielsk Podlaski 0:4 (0:0)

Patryk Niemczynowicz 56, 84, Patryk Stypułkowski 57, Karol Kosiński 61

Pozostałe mecze:

Jagiellonia II – Wissa Szczuczyn 3:1

Bramki dla Jagiellonii: Dyszy 48′; Wasilewski 71′; Samborski 82′.

ŁKS Łomża – Warmia Grajewo 2:0

Bramki: 1:0 Reinaldo Melao 52′, 2:0 Patryk Szymański 73′

Ruch Wysokie Mazowieckie  – Orzeł Kolno 4:1

MOSP Białystok – KS Grabówka 0:2

Wigry II Suwałki – KS Michałowo 2:3

Ale największe niespodzianki działy się w meczach w Krynkach i Mielniku. Drużyny z ligi okręgowej wyeliminowały czwarto ligowców.

LZS Krynki – Czarni Czarna Białostocka 4:0

Bramki: Krystan Taudul 3’, Przemysław Szymanowicz 13’, 56’, 73”

KS Mielnik – Sparta Szepietowo 1:0

Ćwierćfinały zaplanowano na 20 kwietnia.

Relacja i zdjęcie: Tur Bielsk Podlaski

Artykuł O Puchar Tur zagrał z Turem pochodzi z serwisu Podlaski Sport.