Reklama

Nowy zawodnik Jagiellonii

Last updated Sie 31, 2021

Michał Żyro – były reprezentant Polski przenosi się do Białegostoku z Piasta Gliwice. 

Michał Żyro urodził się 20 września 1992 roku w Warszawie. Jest wychowankiem KS Piaseczno .W Legii Warszawa  zadebiutował w 14. kolejce sezonu 2009/2010.   

  Razem z Legią sięgał po trzy mistrzostwa Polski. Pięciokrotnie po krajowy Puchar. Warszawę opuścił na początku 2016 roku, przenosząc się angielskiego Wolverhampton Wanderers.   Zawodnikiem tego klubu był przez trzy i pół roku, ale półtora sezonu   spędził na wypożyczeniach. Najpierw grał w Charlton Athletic, a potem w Pogoni Szczecin. Do Polski na stałe wrócił przed sezonem 2019/2020, związując się umową z Koroną Kielce.

W stolicy województwa świętokrzyskiego grał przez rundę jesienną tamtego sezonu. Wiosnę spędził, w ramach wypożyczenia, w pierwszoligowej Stali Mielec. Na Podkarpaciu odbudował się (sześć goli i pięć asyst w 14 występach) i zapracował sobie na transfer do pucharowicza z PKO BP Ekstraklasy, Piasta Gliwice. W zespole prowadzonym przez trenera Waldemara Fornalika spędził poprzedni sezon, będąc regularnie występującym zawodnikiem. Rozegrał w barwach gliwickiego klubu 26 spotkań w Ekstraklasie (cztery gole i cztery asysty), do których dołożył cztery występy w Pucharze Polski (jedna asysta) i trzy mecze w eliminacjach Ligi Europy (gol i asysta). Z nim w składzie „Piastunki” kończyły rywalizację ligową na 6. miejscu w tabeli.

Info i zdjęcie za: jagiellonia.pl

Reklama