Reklama

Nowy sezon w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Pokaz wiosennego kolędowania z „Konopielką”, zwiedzanie wybranych wystaw i „koło fortuny” dla najmłodszych - to m.in. czeka odwiedzających Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (PMKL) w nowym sezonie, który rusza już od najbliższej niedzieli, 14 kwietnia.


Tego dnia zaplanowano wiele atrakcji. Już o godz. 10 muzeum zaprasza na zwiedzanie wystaw stałych we dworze z Bobry Wielkiej. Osobom z dysfunkcją wzroku udostępniany będzie audioprzewodnik. W przypadku większej ilości chętnych oprowadzanie z audioprzewodnikami zostanie powtórzone o godz. 11.

Z kolei o godz. 12 zespół „Da się lubić” działający przy Towarzystwie Przyjaciół Kopiska odtworzy obrzęd wiosennego kolędowania z konopielką. Zostanie też rozpalone ognisko, przy którym zostaną przypomniane pieśni śpiewane podczas wiosennego kolędowania oraz zwyczaje wielkanocne.

Natomiast o godz. 14 rozpocznie się zwiedzanie wystaw stałych w kilku obiektach pozbawionych barier architektonicznych. To między innymi „Mechanizacja rolnictwa na podlaskiej wsi” w stodole z Redut i „Dawne leśnictwo na Podlasiu” w stodole z Czarnej Białostockiej.

Dla dzieci zostaną przygotowane etnograficzne malowanki. Te z nich, które wezmą udział w zabawie, przy pomocy „koła fortuny” wylosują specjalne upominki.

W cenie biletu spacerowego będzie można wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Dział Folkloru.

Więcej informacji o wydarzeniach znajduje się na stronie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

źródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: UMWP  

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama