Reklama

Nowe ogrodzenia w białostockich przedszkolach

W trzech białostockich przedszkolach zostaną wybudowane nowe ogrodzenia. Miasto wyłoniło w przetargu wykonawcę, który opracuje dokumentację projektową, a następnie zrealizuje inwestycje w placówkach przy ul. Witosa, Różanej i Kozłowej.

W Przedszkolach Samorządowych nr 39, 76 i 55 do końca czerwca 2019 roku zostaną wybudowane nowe ogrodzenia. Wyłoniony w przetargu wykonawca, Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego Hydros z Białegostoku, najpierw przygotuje koncepcję zagospodarowania terenu, następnie opracuje dokumentację projektową oraz dokona rozbiórki starych i budowy nowych ogrodzeń.

W przedszkolu nr 39 przy ul. W. Witosa 22 inwestycja obejmie budowę ogrodzenia o dł. ok. 305 m wraz z bramą dwuskrzydłową, bramą przesuwną i dwiema furtkami. W przedszkolu nr 76 przy ul. Różanej 19 ogrodzenie będzie miało dł. ok. 310 m i zostanie wyposażone w dwie bramy i dwie furtki. Natomiast w placówce przedszkolnej przy ul. Kozłowej 25 zostanie wybudowane ogrodzenie o dł. ok. 340 m z bramami i furtką. Tutaj też po rozbiórce śmietnika firma utwardzi teren. W przypadku każdej z tych inwestycji wykonawca zadba o zieleń i uporządkowanie terenu.

– Inwestycje w placówkach oświatowych to jeden z naszych priorytetów. Z myślą o komforcie dzieci regularnie remontujemy i rozbudowujemy szkoły, przedszkola. Dbamy również o nowoczesne i bezpieczne zagospodarowanie terenów wokół nich – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Budowa nowych ogrodzeń w przedszkolach będzie kosztować ponad 590 tys. zł.

Reklama