Reklama

Nielegalnie przez Białoruś do Polski

Zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach służbowej odpowiedzialności wszystkich Placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej położonych na granicy z Białorusią. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy – 124 miało miejsce w piątek, w czwartek takich zdarzeń było 89, w sobotę 77, a w niedzielę 48.   Ujawnieni cudzoziemcy to przedstawiciele wielu narodowości w większości z krajów afrykańskich.  Znajdowali się wśród nich obywatele 26 krajów tj. Afganistan, Erytrea, Nepal, Gwinea, Kamerun, Togo, Arabia Saudyjska, Sudan, Jemen, Syria, Gambia, Ruanda, Somalia, Ghana, Etiopia, Iran, Maroko, Kongo, Egipt, Algieria, Iran, Turcja, Mali, Czad, Komory i Bangladesz.


Kilka grup cudzoziemców podchodziło pod barierę techniczną, ale szybko zostały  zauważone przez polskie patrole, zaniechały próby przekroczenia granicy  i cofnęły się w głąb Białorusi. Na odcinku Placówek SG w  Bobrownikach i Krynkach migranci przedostali się na terytorium Polski przechodząc przez rzekę graniczną Świsłocz, a w okolicach Płaskiej 10 osób pokonało granicę pontonem przez Kanał Augustowski.


Od początku listopada br. Straż Graniczna odnotowała już ponad 1100 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.   • Funkcjonariusz przy rzece granicznej
    Funkcjonariusz przy rzece granicznej
Podlaska Straż Graniczna

Reklama