Najlepsze podlaskie szkoły w Koluchstyl zostały nagrodzone

W dniach 8-9 maja w Szkole Podstawowej w Kleosinie odbył się największy turniej w kategorii dzieci w Europie. Był to IV Turniej Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstyl. W zawodach udział wzięło 1078 uczniów z podlaskich szkół. Po podsumowaniu wyników nadszedł czas na nagrodzenie liderów. W naszej punktacji przyznawane są po dwa miejsca ex aequo honorowane dyplomem i bonem towarowym na zakup sprzętu sportowego do realizacji w hurtowni Kaja.  Niewątpliwie liderem po raz czwarty z rzędu została Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie. Również na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie. Dyrektorzy powyższych placówek Marcin Hodun i Mirosław Guzewicz  zostali uroczyście nagrodzeni w obecności telewizji przez Twórcę Stylu Wiesława Kolucha i Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofa Marcinowicza. Powyższe szkoły od wielu lat są bardzo mocno zaangażowane w promocję polskiej dyscypliny Koluchstyl.  Na drugim miejscu uplasowały się – Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie i Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku, natomiast trzecie miejsce zajęły – Szkoła Podstawowa Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku i Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie. Z każdym rokiem przybywa nam coraz więcej szkół, zawodników. Konkurencja między zawodnikami jest coraz silniejsza, co zauważyć można było po rotacji na podium. Dla dyrektorów powyższych szkół nagrody wręczyli nasi działacze sportowi – sekretarz Światowej Organizacji Koluchstyl Karina Kurzewska i  trener Wiesław Karol Koluch.