Na wagary do… Dziecięcej Komendy Policji w Hajnówce

Na wagary do… Dziecięcej Komendy Policji w Hajnówce

Data publikacji 21.03.2022

Dzień Wagarowicza jest ulubioną datą uczniów w szkolnym kalendarzu. To doskonała okazja do przeprowadzenia pierwszych zajęć w powstałej w budynku hajnowskiej komendy sali edukacyjnej. Pomieszczenie nosi nazwę Dziecięca Komenda Policji w Hajnówce. Jej utworzenie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu wszystkich samorządów z terenu powiatu hajnowskiego.

Uczyć poprzez zabawę – to główne zadanie powstałej w budynku hajnowskiej komendy sali edukacyjnej. „Dziecięca Komenda Policji w Hajnówce” w Dniu Wagarowicza przyjęła pierwszych gości – uczniów hajnowskiej „jedynki” i „czwórki”. Powstanie sali profilaktycznej jest kolejnym przedsięwzięciem hajnowskich policjantów podejmowanym na rzecz bezpieczeństwa dzieci. Pomieszczenie przeznaczone jest do edukacji najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Pokój profilaktyczny będzie gościł przedszkolaków i uczniów klas I-IV szkół podstawowych oraz grupy zorganizowane w ramach wypoczynku letniego lub zimowego. W sali zorganizowane zostały trzy kąciki tematyczne. Dzieci w kąciku ogólnopolicyjnym dowiedzą się jak jest umundurowany policjant i na czym polega jego służba. Najmłodsi będą mogli również zobaczyć akcesoria policyjne, na przykład kajdanki, pałkę służbową, czy radiostację. Dowiedzą się również jak prawidłowo wezwać pomoc w przypadku niebezpieczeństwa. W kąciku ruchu drogowego mali goście zapoznają się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Odwiedzający będą mogli wziąć również udział w praktycznych ćwiczeniach z wykorzystaniem „miasteczka drogowego”. Przejdą po oznakowanym przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizator świetlny, czy też zostaną „kierowcami” autochodzików. Pokój profilaktyczny posiada także kącik kryminalistyczny, w którym dzieci będą odkrywały zagadki kryminalne, w tym także przećwiczą na własnych palcach odbijanie linii papilarnych. Ważnym tematem poruszanym podczas zajęć będą także zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się najmłodsi podczas korzystania z Internetu. Po zajęciach dzieci otrzymają symboliczne upominki.

Sala edukacyjna powstała z inicjatywy jednej z hajnowskich policjantek. Jej utworzenie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu wszystkich samorządów z terenu powiatu hajnowskiego. Łącznie na ten cel mundurowym udało się pozyskać blisko 10000 złotych. Swój wkład w urządzenie pokoju profilaktycznego miała także Szkoła Podstawowa w Narewce oraz Przedszkole Samorządowe nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Z tych placówek hajnowska komenda otrzymała ręcznie wykonane dekoracje. Zajęcia w Dziecięcej Komendzie Policji w Hajnówce będą prowadzić pracownicy i funkcjonariusze hajnowskiej jednostki. Zapisy na spotkania profilaktyczne możliwe są pod numerami telefonów: 47 7126 203 lub 47 7126 273.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama