Reklama

Mistrzostwa w Szumowie

W Szumowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele. W komitecie organizacyjnym byli również Sensei Robert Gaździk,  Sensei Zbigniew Dąbrowski, Sensei  Wojciech Zagdański.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w mieszanych formach walki KarateKyokushin Budokai, Ju Jitsu  Grappling. Mistrzostwa skierowane głównie do Juniorów młodszych i Starszych.

Mistrzostwa Województwa zgromadziły około 170 zawodników i zawodniczek z Województwa Podlaskiego, Mazowieckiego i Lubelskiego. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii Jujitsu (grappling) czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule Knockdown – walki pełno kontaktowe Kyokushin Budokai oraz walki w lekkim kontakcie.

Wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz pamiątkowe Dyplomy. Zawody także musiały ograniczyć liczbę widzów ze względu na okres Pandemii do niezbędnego minimum nie wliczając osób zaszczepionych.

Mistrzostwa International Budo Kai 2021odbył się dzięki wsparciu, Wójta Gminy Szumowo Pana Jarosław Cukiermana, Prezesa Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai, Organizatorzy dziękują Panu Zdzisławowi Owczarkowi za relację fotograficzną z Mistrzostw.

Artykuł Mistrzostwa w Szumowie pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama