Mistrzostwa w bilardzie

Last updated Sie 1, 2020

Zawodnicy klubu LP Metal – Fach Pool Bilard Sokółka: Szymon Miroń, Tomasz Górski oraz Karol Zielenkiewicz  zajęli znakomite  miejsca  w Mistrzostwach Polski Juniorów w dyscyplinie Pool Bilard. Rozgrywki odbyły się również w Sokółce, gdzie w rywalizacji  brali udział również amatorzy.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Pool Bilard  młodzi zawodnicy przez 5 dni rywalizowali z najlepszymi w kraju. Najwyższą lokatę spośród naszych reprezentantów zdobył Szymon  Miroń , który w odmianę  9bil stanął na podium zdobywając brązowy medal.  Szymon  w odmianie 14.1 uzyskał 9 miejsce.

Karol Zielenkiewicz  był 7 w 14.1 oraz 9ty w 8kę i 9kę.

Tomek  Górski, jeden z najmłodszych uczestników mistrzostw, zajął wysokie 9 miejsce w 8 bil.

Dobry start  bilardzistów był możliwy dzięki nieograniczonej możliwości treningów w klubie LP w Sokółce.

W klubie LP rozegrana została I Edycja Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów 2020. Na starcie obok sokółczan stanęli zawodnicy z Suwałk i Białegostoku .

Zwyciężył Szymon Miroń z LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka  w finale  pokonując zawodnika Elidy Białystok 4-0 Maćka Grygieńcia ,  trzecie miejsce zajęli  sokółczanie Piotr Rygasiewicz i Lech Piekarski.

Najbliższe mecze w  Polskiej Ekstraklasie Bilardowej  odbędą się 4-6 września.

Źródło:  LP Metal – Fach Pool Bilard Sokółka