Reklama

Mieszkania na sprzedaż w Białymstoku – bezpieczeństwo, spokój i atrakcyjna cena

Białystok to piękne i specyficzne miasto, bo to w nim  można kupić mieszkania o wiele tańsze niż w innych miastach wojewódzkich. Bezpieczeństwo, spokój, wiele terenów zielonych, wiele terenów zielonych, dobra infrastruktura oraz liczne zabytki sprawiają, że chętnie osiadają tam młodzi ludzie. Dlaczego warto kupić mieszkanie w Białymstoku?

Białystok to drugie najbardziej zaludnione miasto w Polsce i stolica województwa białostockiego stanowiąca ważny węzeł komunikacyjny zachodu Polski ze wschodnimi sąsiadami. Posiada wiele zalet, dlatego tamtejszy rynek mieszkaniowy ma się nadzwyczaj dobrze, o czym możesz się przekonać, przeglądając oferty sprzedaży mieszkań na stronie: https://adresowo.pl/mieszkania/bialystok/. Zarówno mieszkańcy Białegostoku i okolic, jak i osoby z zagranicy coraz chętniej wybierają to miasto jako miejsce najlepsze do zamieszkania. Dowiedz się, dlaczego warto kupić mieszkanie w Białymstoku.

Mieszkania na sprzedaż w Białymstoku w atrakcyjnej cenie

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na kupno mieszkania w Białymstoku, jest ich cena. Białystok jest największym miastem najdalej wysuniętym na wschód Polski, co ma niemały wpływ na kształtowanie się jego rynku nieruchomości. Za mieszkanie w innych miastach wojewódzkich z dwoma pokojami należy zapłacić na rynku pierwotnym od 250 000 zł, z kolei w Białymstoku można znaleźć oferty sprzedaży mieszkań  już od 230 000 zł.  O popularności sprzedaży mieszkań w Białymstoku świadczy także fakt, że przed pandemią czas potrzebny na sprzedaż mieszkania wynosił około trzech miesięcy, natomiast obecnie deweloperzy i właściciele mieszkań czekają około dwóch miesięcy na sprzedaż swojej nieruchomości.

ceny mieszkań w II kwartale 2021 roku

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania? Przeczytaj!

Mieszkania na sprzedaż w Białymstoku to bezpieczna inwestycja w świetnej lokalizacji

Mieszkania na sprzedaż w Białymstoku cieszą się popularnością nie tylko ze względu na swoją atrakcyjną cenę. Przede wszystkim jest to miasto o doskonałej infrastrukturze drogowej. Przebiega tu wiele dróg krajowych, które tworzą dobre połączenie między wschodnimi sąsiadami i pozwalają szybko dotrzeć do ościennych gmin oraz  innych aglomeracji. Dodatkowo miasto jest bardzo bezpieczne dzięki osiedlowemu monitoringowi, co jest szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi. Powstało tu wiele ścieżek rowerowych, a zieleń miejska jest bardzo zadbana. Białystok to miasto znane ze swojej wielokulturowej i wielowiekowej zabudowy, w którym życie toczy się spokojniej niż w innych miastach wojewódzkich.

Mieszkania na sprzedaż w Białymstoku cieszą się popularnością wśród stałych mieszkańców i ludności napływowej głównie dzięki atrakcyjnej cenie za nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. To drugie pod względem liczby ludności  miasto wojewódzkie odznacza się dobrą infrastrukturą, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz starannie  utrzymaną zielenią miejską, co pozwala odpocząć od zgiełku panującego w innych aglomeracjach.

Reklama