Reklama

Międzynarodowy Dzień Teatru z Teatrem Dramatycznym

Z okazji wydarzenia instytucja przygotowała atrakcje skierowane do widzów. W najbliższą środę, 27 marca, zaprasza na spotkanie z aktorami, którzy przejdą Rynkiem Kościuszki oraz ulicą Lipową w Białymstoku. Akcja rozpocznie się o godz. 12.


Uczestnicy wydarzenia, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami, czy historiami związanymi z wizytą w teatrze, zostaną obdarowani drobnymi upominkami. Będzie to także okazja do rozmowy z bohaterami spektakli Teatru Dramatycznego.

Tylko podczas trwania akcji widzowie będą mogli kupić bilety w cenie 35 zł na spektakle: „Makbet” w reżyserii Grzegorza Suskiego oraz „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Promocja dotyczy przedstawień, które będą grane w weekend 20-21 kwietnia. Tańsze bilety będzie można kupić zarówno w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl, jak również w kasie teatru przy ul. Suraskiej 1.

– Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przekazuję wszystkim twórcom i aktorom najserdeczniejsze życzenia – spełnienia artystycznego, nieprzerwanego zadowolenia, a pozostałym pracownikom instytucji teatralnych satysfakcji z wykonywanej pracy oraz spełnienia nie tylko w życiu zawodowym, ale również osobistym. Ponadto wszystkim widzom – mnóstwa niezapomnianych chwil spędzonych w teatrze – mówił Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

W ramach wydarzenia przed pokazem spektaklu „Chłopcy” w reżyserii Adama Biernackiego w niedzielę, 24 marca zostało odczytane specjalne orędzie przygotowane z okazji tego wyjątkowego święta. Autorem tegorocznej odezwy do ludzi teatru jest Jon Fosse.

źródło i fot.: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama