Mężczyźni różu się nie boją! Denley radzi, jak stylizować męską odzież w odcieniach różowego

Jeżeli wciąż wierzysz, że prawdziwy facet nie nosi różowych ubrań, to wyprowadzimy Cię z błędu. Mężczyźni mogą modnie wyglądać w ciepłych barwach. Szczególnie że róż ma wiele ciekawych odcieni, które można dopasować do różnorodnych stylizacji. Wystarczy pamiętać o zasadzie równowagi.

Niebieski dla dziewczynek, a różowy dla chłopców? Tak!

Do XIX w. dzieci do lat sześciu nosiły ubrania w kolorze białym. Jednak już na początku XX w. zaczęto proponować drobne zmiany w kolorystyce odzieży dziecięcej i – o dziwo – niebieski przeznaczono dla dziewczynek, natomiast różowy dla chłopców. Na przełomie lat 40. i 50. XX w. doszło jednak do małej (wielkiej) zmiany – różowy zaczęto przypisywać płci niewieściej, kojarzonej z delikatnością i uczuciowością. Chłopcom przypadł więc niebieski – zdaniem współczesnych znawców mody bardziej adekwatny do płci silnej i zdecydowanej.

Taki układ stał się tak popularny, że w sklepach do dziś podział na chłopięce i dziewczęce rzeczy opiera się na barwach niebieskiej i różowej. Mit dopasowania koloru do płci nadal ma się świetnie. O ile kobiety mogą swobodnie szaleć z wszystkimi dostępnymi kolorami, to w męskim świecie róż nadal bywa kojarzony ze zniewieścieniem, co jest nie tylko absurdalne, ale i krzywdzące. Dziś udowodnimy, że w różowych ubraniach możesz wyglądać atrakcyjnie, a przede wszystkim bardzo męsko.

Męska odzież w różu? Czemu nie!

Reklama

Zaczniemy od ważnej informacji – róż to nie tylko wersja landrynkowa. Ten wariant ma oczywiście swoje zalety, ale nie ma on wielu fanów wśród mężczyzn i jest to zrozumiałe. Proponujemy alternatywne opcje, na przykład:

  • pastelowy róż,
  • pudrowy róż,
  • koralowy,
  • brudny róż,
  • amarantowy,
  • kwarcowy róż,
  • łososiowy.

W męskiej garderobie róż najczęściej pojawia się jako element nadruku na T-shirtach lub niewielki detal, np. sznurek w bluzie. A i to nie zawsze. Warto jednak przełamać opór, zapomnieć o stereotypach i wchodząc do sklepu zerknąć na alternatywę dla ubrań w klasycznych kolorach. Nie wiesz, co wybrać? Sprawdź propozycję stylówek w topowym sklepie odzieżowym: https://www.denley.pl/. Coś na pewno wpadnie Ci w oko.

Jak przygotować męskie aranżacje z różowym akcentem?

W tym sezonie modne są różne odcienie różu, dlatego masz spore do popisu, szczególnie że ten kolor doskonale komponuje się zarówno z klasyczną bielą, jak i czernią oraz szarościami, beżami i wszelkimi odcieniami niebieskiego – od granatu po jasny błękit.