Reklama

Mając blisko 2 promile wiózł 7-letnie dziecko

Mając blisko 2 promile wiózł 7-letnie dziecko

Data publikacji 02.11.2022

Zasada „Piłeś? Nie jedź!” jest zawsze aktualna. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, wiózł 7-letnie dziecko. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Tylko wczoraj sokólscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 57-letni rowerzysta zatrzymany przez policjantów z Janowa. Zwrócił on uwagę mundurowych w jednej z miejscowości w gminie Korycin, kiedy jechał całą szerokością jezdni. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Jasionówka miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeprowadzania czynności z rowerzystą mundurowi zauważyli, jak obok radiowozu zatrzymał się opel. Kiedy jeden z policjantów podszedł do auta zapytać dlaczego kierowca się zatrzymał, to od mężczyzny od razu wyczuł alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 58-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie przewoził 7-letnie dziecko. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy.

Kolejny nietrzeźwy wpadł w ręce dzielnicowego z Suchowoli. W miejscowości Jatwieź Mała mundurowy zwrócił uwagę na audi, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Badanie alkomatem 54-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu monieckiego powiedział, że wraca z cmentarza i rano wypił dwa piwa. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego auto trafiło na policyjny parking. Teraz wszyscy mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama