Reklama

Letnie atrakcje w WOSiR Szelment

Wypożyczalnia sprzętu wodnego, wyciąg nart wodnych, czarter katamarana, a także dmuchany tor przeszkód na wodzie – to atrakcje, które w swojej ofercie ma Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment. Dostępne są przez cały tydzień nad Jeziorem Szelment Wielki.

Tor przeszkód na wodzie

WOSiR Szelment z sukcesem rozpoczął sezon letni. Mieszkańcy regionu chętnie korzystają z atrakcji przygotowanych w tym roku.

Standardowo dostępne są narty wodne i wakeboard, czyli pływanie po powierzchni wody na desce. Miłośnicy sportów wodnych mają do dyspozycji kilometrowy tor. Mogą także wypożyczyć kajak, rowerek wodny lub deskę sub.

Szelment (7 of 7).jpg

W każdy weekend można skorzystać z rejsu katamaranem ze sternikiem w godz. 11-13. Przez cały tydzień jest możliwość czarteru sprzętu bez uprawnień. Nowością są dodatkowe przeszkody składające się na tor w parku wodnym. Kładka równoważnia, pływający most, zjeżdżalnia, a także trampolina i huśtawka na linie to tylko niektóre jego elementy. 

– Jest świetna pogoda, co zachęca ludzi do odwiedzenia naszego ośrodka. Największą popularnością cieszy się katamaran oraz dmuchany tor przeszkód na wodzie. Jest pod nadzorem ratownika i kamer. To świetna zabawa dla dzieci, ale także dla dorosłych ­– zachęcał Daniel Racis, prezes WOSiR Szelment dodając, że w tym roku otworzona została także nowa plaża ze złocistym piaskiem, wyposażona w parasole.

Tym, którzy stronią od wody, Szelment przygotował atrakcję na świeżym powietrzu. Wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas, mogą spróbować swoich sił w paintballu. To doskonała propozycja dla całej rodziny. 

W każdy weekend odwiedzający będą mogli liczyć na dawkę dobrej muzyki na żywo. W sobotę (02.06) o godz. 19 zagra zespół Wianki. 

A ci, którym jeden dzień odpoczynku to za mało, mogą skorzystać z bazy noclegowej. Jednak najbliższy wolny termin przypada na wrzesień.

Paulina Tołcz
red.: Cezary Rutkowski
fot.: WOSiR Szelment sp. z o.o.

Artykuł Letnie atrakcje w WOSiR Szelment pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama