Reklama

Konkurs fotograficzny Podlaskiego Instytutu Kultury rozstrzygnięty

Pierwsze miejsce zajęła Ewa Bijak za zdjęcie: „Po sezonie”, drugą nagrodę zdobyła Beata Wilczyńska za zdjęcie: „Puste gniazda”, trzecią - Paweł Mogilewski za fotografię „Cień zabaw”. Nagrodzone fotografie będzie można zobaczyć na wystawie w Galerii PIK przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku. Wernisaż odbędzie się w piątek, 12 kwietnia, o godzinie 18. Tematem konkursu była przestrzeń liminalna (z łac. liminen – próg).


To innymi słowy „przestrzeń pomiędzy” – oddziela w domu dwa pokoje, a także dom i świat zewnętrzny, strefę znaną i bezpieczną od nieznanej i niebezpiecznej, sacrum od profanum.

– Temat miał pobudzić fotografów do poszukiwań ciekawych interpretacji zagadnienia, do wrażliwości. Chodziło nam o to, by fotografie nie miały jedynie walorów estetycznych, ale również skłaniały do dyskusji – mówi Adam Ślefarski z Podlaskiego Instytutu Kultury.

Na konkurs wpłynęło 276 prac wykonanych przez 108 autorów. Fotografie oceniali artyści fotograficy i plastycy zajmujący się fotografią: Bogusław Florian Skok, Michał Kość, Cezary Fabiszewski oraz Adam Ślefarski. Oceniali poziom artystyczny, indywidualność i kreatywność, a przede wszystkim zgodność z tematem konkursu.

Pierwsze miejsce zajęła Ewa Bijak za zdjęcie: „Po sezonie”, drugą nagrodę zdobyła Beata Wilczyńska za zdjęcie: „Puste gniazda”, trzecią – Paweł Mogilewski za fotografię „Cień zabaw”. Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Wojciech Biendar za zdjęcie „Piwnica” oraz Aleksandra Łupińska za zdjęcie: „Koniec dzieciństwa”.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama