Reklama

Koncert Plastic w Białymstoku

Wyjątkowa polska formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz, wreszcie zawita na Podlasie. W sobotę, 25. kwietnia o godz. 20:00, Plastic zagra w białostockim Klubie Gwint, przy ulicy Zwierzynieckiej 10.

Utwory „Plasticków” znajdują się na kultowych składankach a zespół wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach: Coke Live Music Festiwal, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, finał Keep The Moment, Orange Warsaw Festival, Levi’s Music Tour. Grali m. in. przed Roisin Murphy, MGMT i Calvinem Harrisem. Za piosenkę „Lazy Day” Plastic otrzymał Grand Prix na międzynarodowym Pepsi Vena Music Festival 2008. Utwory grupy trafiają regularnie na listę przebojów radiowej Trójki. Singiel „Long way home” był tłem muzycznym do zapowiedzi pierwszej części sagi „Zmierzch” w Superkinie w TVN. Utwór ten pochodzi z trzeciego albumu zespołu – „„Living In The World” – podobnie jak najlepiej znane publiczności „Tak cię kocham” i „I want U”.

Plastic to zespół i duet producencki. Tworzą go: Agnieszka Burcan (autor i kompozytor wszystkich utworów, wokal, instrumenty klawiszowe) i Paweł Radziszewski (gitara, bas), lecz na koncertach występują w większym, kilkuosobowym składzie. Ich muzyka jest eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Nazywani są polskim prekursorem nowego nurtu muzyki elektronicznej. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro. Zespół rewelacyjnie wypada podczas występów na żywo.

Bilety w cenie 40 zł:
– Biuro Ogłoszeń Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej, ul. Św. Mikołaja 1
– TICKETPRO
– Klub Gwint (w czasie organizowanych przez klub imprez)

Początek koncertu: godz. 20.00

Po koncercie klimatyczne Afterparty, które nakręca DJ Frankee aka Frankosski