Reklama

Kominek gazowy. Alternatywa dla klasyki

Kominki gazowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Są ekologiczne, bezpieczne, pozwalają na pełną kontrolę temperatury oraz czasu palenia, a także pasują tym, którzy szukają nieszablonowych rozwiązań w swoim domu.

Ciesz się ogniem i chroń środowisko

Kominki z wkładem gazowym są przyjazne środowisku, ponieważ gaz należy do najczystszych źródeł energii — nie powoduje nadmiernej emisji zanieczyszczeń podczas spalania. Z myślą o środowisku powstały paleniska, w których nie palimy drewnem, a właśnie gazem. W czasach, w których tak wiele mówi się o smogu i w których walka o czyste powietrze jest tak ważna, stanowią nowoczesną alternatywę dla klasycznych kominków. Podczas spalania gazu ziemnego nie powstają szkodliwe związki siarki, nie wytwarza się sadza ani popiół. Ekologia i styl w jednym.

Co ważne, tego rodzaju urządzenia nie odbiegają właściwościami od swoich stalowych czy żeliwnych odpowiedników, a często mają nawet więcej zalet.

Można je wybierać spośród wielu modeli, w różnym wzornictwie, dzięki czemu bez problemu dopasuje się kominek do wystroju. Wiele z nich posiada konstrukcje, dzięki którym można uzyskać efekt niemal identyczny, jak przy spalaniu drewna.

Liczy się styl!

Kominek gazowy to świetny dodatek do każdej przestrzeni. Dzięki szerokiej gamie różnych projektów i przeszkleń można sprawnie dopasować go do różnych wnętrz, a fakt, że spalamy tutaj gaz sprawia, że samo urządzenie nie wymaga mozolnego czyszczenia. Nie ma tu sadzy ani pyłu, które odbierają urok przestrzeni i zakłócają nasz relaks. Nie trzeba też myśleć o dodatkowej przestrzeni na przechowywanie drewna. Same plusy!

Kominki gazowe perfekcyjnie będą współgrać z nowoczesnymi wnętrzami. Zdadzą egzamin w loftowych, industrialnych domach, które dzięki niezakłóconej wizji ognia zyskają na przytulności. Bezramowa konstrukcja sprawi, że kominek idealnie zgra się z każdą przestrzenią. Nie będzie przytłaczać ani nie obciąży nawet stosunkowo niewielkich przestrzeni, w których tradycyjne projekty prezentowałyby się niekorzystnie.

Prostota i wygoda

Przede wszystkim największą zaletą wkładów gazowych jest to, że można je zamontować niemal wszędzie, ponieważ nie wymagają wiele miejsca. Należy jednak pamiętać, że aby to zrobić, należy posiadać sprawną wentylację wywiewną, możliwość doprowadzenia gazu oraz odpowiednią kubaturę.

Wkłady gazowe są też bezpieczne. Użytkownik ma pełną kontrolę nad długością palenia oraz temperaturą. Można w każdej chwili włączyć i wyłączyć kominek, bez konieczności oczekiwania na wypalenie się drewna. Takiego kominka nie trzeba oczyszczać z sadzy czy popiołu. Należy jednak pamiętać o regularnym serwisowaniu, które jest gwarantem bezpieczeństwa.