Reklama

Kolejni pomocnicy w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy ujęci

W piątek (10.06.2022 r.) patrol z Placówki SG w Kuźnicy w  miejscowości Straż zatrzymał do kontroli Renaulta na ,,warszawskich” tablicach rejestracyjnych, którym kierował 27 -letni obywatel Indii. Okazało się, że  w swoim aucie przewoził siedmiu cudzoziemców (obywateli Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Beninu, Togo), którzy uprzednio nielegalnie przekroczyli polsko – białoruską granicę.

Do kolejnych zatrzymań doszło w sobotę (11.06.2022r.) w rejonie Narewki i Augustowa. Dwoje obywateli Ukrainy poruszających się BMW na czeskich tablicach rejestracyjnych zostało ujawnionych przez Patrol SG z Narewki. Posiadali oni w swoich telefonach lokalizacje miejsca w którym oczekiwało na nich 4 Egipcjan. Również tego samego dnia około godziny 20:00 policjanci z KPP w Augustowie przy udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymali 30- letniego obywatela Ukrainy. W samochodzie typu bus przewoził 10 obywateli Tadżykistanu. Ustalono, iż osoby te przekroczyły pieszo granicę z Białorusi na Litwę, a  następnie w/w pojazdem na terytorium Polski.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w 2022 roku zatrzymali już 135 osób za pomocnictwo i organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

Reklama