Kolejni nietrzeźwi kierowcy

Kolejni nietrzeźwi kierowcy

Data publikacji 19.11.2021

Kolejni nietrzeźwi kierowcy w powiecie hajnowskim zostali zatrzymani. Jeden z nich mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie jechał całą szerokością drogi w centrum Hajnówki. Okazało się, że 47-latek wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu. Drugi natomiast z 2 promilami chciał przejechać przez punkt blokadowy w gminie Czeremcha. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 57-latka alkohol.

W środę, po południu, na jednym z punktów blokadowych w gminie Czeremcha zatrzymała się toyota. Policjanci z Gliwic w trakcie rozmowy z kierowcą samochodu wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że siedzący za kierownicą 57-letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 57-latek od razu stracił prawo jazdy.

Drugi z kierujących „wpadł” wczoraj, przed 14, w centrum Hajnówki. Policjanci z hajnowskiej patrolówki zauważyli fiata, który jechał całą szerokością drogi. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że kierował nim kompletnie pijany 47-latek. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Hajnówka miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Wraz z mężczyzną w pojeździe jechała jego konkubina, która również była pod wyraźnym wpływem alkoholu. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.

Za swoje zachowanie obaj odpowiedzą teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów do lat 5.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama