Reklama

Kolejna otwarta sobota w urzędzie

Po raz kolejny mamy możliwość skorzystania z otwartej soboty w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego w Białymstoku. Białostoczanie będą mogli 15 grudnia załatwić sprawy, na które brakuje im czasu w tygodniu.

W sobotę (15 grudnia) do dyspozycji mieszkańców będą: Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Zostaną otwarte między godz. 8.00 a 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 7979).

W otwarte soboty białostoczanie przyjeżdżają najczęściej do Referatu Rejestracji Pojazdów oraz Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC mieszkańcy zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum. Inicjatywa otwartych sobót w białostockim Urzędzie Miejskim jest realizowana od 2014 roku.

Przypominamy, że mieszkańcy, którzy mają profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny, mogą złożyć wniosek (np. o dowód osobisty, odpis z rejestru stanu cywilnego) lub zawiadomić o zbyciu pojazdu przez internet.

Reklama

Źródło Urząd Miejski Białystok