Reklama

Kolejna osoba zatrzymana z nielegalnymi migrantami na granicy polsko-litewskiej

Minionej doby (20.09.2022 r.) w Augustowie patrol z miejscowej placówki Straży Granicznej zatrzymał do kontroli pojazd marki Renault Trafic, którym kierowała obywatelka Łotwy.  W 9 – osobowym samochodzie kobieta przewoziła nadliczbową ilość pasażerów. W sumie 10 mężczyzn, którzy jak się okazało, nie posiadali przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Ośmiu obywateli Syrii i dwóch Palestyńczyków przekroczyło granicę polsko-litewską wbrew przepisom. Obywatelka Łotwy miała ich zawieźć do Niemiec. Wszyscy zostali zatrzymani, a następnie  przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

34-letnia Łotyszka usłyszała zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo została ukarana mandatem karnym w wysokości 600 zł. za przewóz większej liczby osób niż dopuszczalna w pojeździe. Kobieta została decyzją sądu tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku granicy z Litwą zatrzymali już 107 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Reklama