Reklama

Kajakowa Akademia Przyrodnika

 Towarzystwo Ochrony Siedlisk ”ProHabitat” przygotowało projekt edukacyjny pn.: ”Kajakowa Akademia Przyrodnika” (KAP).

 To cykl trzech dwudniowych warsztatów terenowych odbywających się w formie spływu kajakowego po rzecze Sokołdzie i Supraśli, na odcinku od miejscowości Straż do Supraśla, położonym na obszarze przyrodniczo cennym Puszczy Knyszyńskiej. Uczestniczyć w nim będzie młodzież oraz studenci kierunków nieprzyrodniczych (ok. 60 osób).

 Celem KAP będzie zdobycie praktycznej wiedzy nt. zagadnień związanych z ochroną przyrody, a także poznanie warsztatu pracy przyrodnika z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu. Zajęcia będą wyjątkowo atrakcyjne dla uczestników ze względu na terenowy charakter warsztatów. Dzięki temu w sposób empiryczny a nie ”książkowy” będą mogli przyswoić wiedzę z omawianych dziedzin tj. ochrony przyrody, gleboznawstwa i hydrologii. Każdy w wyjazdów będzie dotyczył innej dziedziny i wezmą w nim udział różni uczestnicy.

 Terminy warsztatów:

 1. Ochrona przyrody: 6-7 sierpnia 2011
 2. Gleboznawstwo: 13-14 sierpnia 2011
 3. Hydrologia: 3-4 września 2011
 Program warsztatów:

 I dzień, – 22 km
 Zbiórka o godz. 9.00 na parkingu Politechniki Białostockiej (za Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska). Następnie busem wyjazd do miejscowości Straż skąd zaczynamy warsztaty kajakowe. W pierwszym dniu warsztatów przepłyniemy 22 km rzeką Sokołdą oraz Supraślą i zakończymy go w miejscowości Surażkowo, gdzie rozbijamy biwak i nocleg pod namiotami.

 II dzień, – 17 km
 Drugiego dnia uczestnicy warsztatów płyną z Surażkowa do Supraśla pokonując 17 km. W Supraślu kończymy warsztaty kajakowe, po czym uczestnicy warsztatów udają się busem do Białegostoku.

 Organizator zapewnia:
 – kajaki, kamizelki, wiosła, transport uczestników i kajaków, ubezpieczenie, opieka ratownika wodnego, każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę.

 Organizator nie zapewnia:
 – wyżywienia, opłat na polu namiotowym.

 Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać ją na adres: hryciuk@prohabitat.pl

 Zgłoszenia przyjmujemy do 3 sierpnia 2011 r. W warsztatach mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Liczba miejsc ograniczona! Udział w warsztatach jest bezpłatny!

 Projekt jest współfinansowany przez Fundację CEMEX ”Budujemy Przyszłość”.

Reklama