Reklama

Już niedługo 14. edycja Up To Date Festival

Dwa dni intensywnej zabawy przy muzyce electro, techno i ambiencie. A to wszystko w plenerze. Czternasta edycja festiwalu Up To Date (UTDF) odbędzie się 23-24 czerwca. O szczegółach wydarzenia poinformowano podczas środowej (07.06) konferencji w Nie Teatrze. Samorząd Województwa Podlaskiego, który po raz kolejny jest partnerem przedsięwzięcia, reprezentował marszałek Artur Kosicki.


UTDF przez ostatnie 13 lat stał się bardzo rozpoznawalnym festiwalem i z roku na rok przyciąga najważniejszych artystów muzyki elektronicznej z całego świata. Jak mówił marszałek, zarząd województwa nie widzi możliwości, aby nie wesprzeć tak ważnego projektu.

– Up To Date Festival to marka sama w sobie. To festiwal znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Cieszę się, że tak dużo młodych ludzi tutaj przyjeżdża i chce posłuchać dobrej muzyki, ale także zobaczyć nasz region – mówił marszałek Artur Kosicki. – Z festiwalem jesteśmy cały czas: na dobre i na złe. Mam nadzieję, że nowa formuła sprawdzi się bardzo dobrze – dodał marszałek.

Edycja zmian

Jak zapowiedział Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy Up To Date Festival tegoroczna edycja festiwalu będzie przełomowa i pełna zmian.

– Będzie zupełnie inna niż każda poprzednia. Już widzimy, że nasza publiczność bardzo żywiołowo zareagowała na to wszystko, co w tym roku serwujemy i czujemy, że jest to bardzo dobry prognostyk. Chodzą słuchy, że może być to najlepsza edycja UTDF  – powiedział Jędrzej Dondziło. – I nie są to cytaty z biura festiwalowego, tylko od publiczności – dodał.

Bramy festiwalu otworzą się o godz. 17.30 w piątek, 23 czerwca.

– I będzie to początek intensywnych imprez od godzin wieczornych do późno porannych – zapowiedział Jędrzej Dondziło.

Reklama

Muzyka i nie tylko

Dużą rolę w tym roku będzie odgrywała muzyka z pogranicza ambientu, elektroniki i brzmień eksperymentalnych. Zaprezentują się też najlepsi artyści ambientu: m.in. Bvdub, który przyleci prosto z Chin, aby dać jeden z kilku swoich występów rocznie. Będzie wyjątkowy, przygotowany specjalnie na UTDF’2023 i nigdy więcej się nie powtórzy. Usłyszymy też wielu artystów z Ukrainy np. NFNR, Syncøpe czy Igora Glushko. Pełen festiwalowy line-up znajduje się tutaj.

Muzyczny program festiwalu uzupełniony zostanie szeregiem różnych projektów i działań. Członkowie Projekt New Hope zaproszą do swojej szkoły DJ-skiej na darmowe warsztaty.

Jak w poprzednich edycjach organizatorzy zapraszają do akcji 50+, w ramach której każdy chętny powyżej pięćdziesiątego roku życia może otrzymać darmową wejściówkę.

Będzie też można wysłać pocztówkę swojej babci, czy rodzinie. „Wyślij pocztówkę do Babci” – tak nazywa się akcja, dzięki której chętne osoby dostaną pocztówkę i znaczek.

Secret location

Wiadomo kiedy, wiadomo kto, ale nie wiadomo gdzie. W tajemnicy jest utrzymywana lokalizacja festiwalu. Organizatorzy zapowiadają powrót do korzeni, zbliżenie jego fanów do tego, co najlepsze w regionie – natury i wyjątkowej atmosfery miejsca koncertów. Ma być to lokalizacja z dobrym dojazdem. Informacja, jakie to dokładnie miejsce, pojawi się na festiwalowym fanpage, do którego śledzenia zachęcali podczas konferencji organizatorzy wydarzenia. 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama