Juniorzy ponownie wygrali

Drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok w 2. kolejce Juniorskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego wygrała w Białymstoku z drużyną Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 22:6 (14:0, 0:6, 0:0. 8:0)

Mecz prowadzony był przy dość silnym i porywistym wietrze, co nie przeszkodziło obu drużynom rozegrać dość emocjonujące widowisko.

Mecz rozpoczął z wysokiego C Noel Graf, który po kickoff’ie Olsztynian, rozpoczynającym mecz, przebiegł 85 jardów i zdobył przyłożenie. Podwyższenie za 2 punkty było także udane i na tablicy wyników mieliśmy 8:0. Kolejna seria ofensywna była również skuteczna i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14:0, po tym jak przyłożenie zdobył drugi z biegaczy Janek Sawicki.

Olsztynianie wsparci kilkunastoma zawodnikami z Gdyni rozpędzali się z akcji na akcję i w 2. kwarcie Bartosz Gnoza zmniejszył prowadzenie białostoczan kończąc 22-jardową akcję drużyny Lakers. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:6. W 3 kwarcie wynik nie uległ zmianie po bardzo dobrej grze obronnej obu drużyn. Po jednej z akcji mocno ucierpiał bardzo dobrze grający w obronie Mateusz Zaremba i ratownicy medyczni Grupy Medival musieli interweniować, wjeżdżając na murawę oraz opatrując kontuzjowanego zawodnika.

Ostatnia część meczu to ponownie bardzo dobra gra obronna Lowlanders, czego efektem był przechwyt kapitana naszej drużyny, grającego z numerem 13, Marcina Wojtulewicz. Po złapaniu piłki rzuconej prez rozgrywającego z Olsztyna, przebiegł z piłką ponad 50 jardów, gdzie dopiero 2 jardy przed polem punktowym został powstrzymany przez defensorów drużyny Lakers. Finisz należał także do Marcina i on sam zameldował się w polu punktowym rywali oraz skutecznie podwyższył za 2 punkty, ustalając wynik meczu na 22:6.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych mecz mógł się podobać i możemy być pewni, że rewanż w Olsztynie  (ostatni mecz grupowy, 13 października) będzie należał do bardzo zaciętych.

Przed drużyną juniorów 2 tygodnie przerwy i kolejny mecz zagrają 29 września o godzinie 13.00 z drużyną Warsaw Mets na bocznym boisku Stadionu Miejskiego.

Punktowali:

Lowlanders – Noel Graf i Marcin Wojtulewicz po 8 punktów, Jan Sawicki – 6

Lakers – Bartosz Gnoza – 6

widzów: 300

Tabela po 2. kolejkach: (miejsce, nazwa, ilość meczów, punkty, bilans małych punktów)

1. Lowlanders Białystok – 2 mecze, 4 punkty, 62:6
  2. Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers – 1, 0, 6:22
  3. Warsaw Mets – 1, 0, 0:40