Reklama

Jubileusz 30-lecia SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

Od 30 lat prowadzi kompleksową rehabilitację leczniczą. Dzięki pracującym w nim specjalistom wielu pacjentów wraca do sprawności fizycznej umożliwiającej prowadzenie normalnego życia. Ośrodek Rehabilitacji swój jubileusz obchodził w środę, 20 września. W trakcie uroczystości pamiątkowy grawerton od Województwa Podlaskiego wręczyła członek zarządu Wiesława Burnos.


– Aktualnie realizujemy drugą część projektu unijnego, który pozwoli on nam na modernizację pomieszczeń i zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji. Jesteśmy szczególnie wdzięczni Województwu Podlaskiemu, które umożliwiło nam w nim udział – mówiła dyrektor Irena Łukaszuk. – Złożyliśmy też wniosek do zadania Interreg. Ono z kolei umożliwi nam zakup pojazdu do mobilnej rehabilitacji i całego wyposażenia potrzebnego do jej przeprowadzenia ­– dodała.

W trakcie uroczystości wygłoszony został też wykład „Wpływ asymetrii w pierwszym roku dziecka, a skolioza wczesnodziecięca” przez mgr fizjoterapii Agnieszkę Nowicką. Wydarzenie zwieńczył krótki występ muzyczny.

W wydarzeniu wzięli również udział poseł Jarosław Zieliński, radni wojewódzcy, m.in. wiceprzewodniczący sejmiku województwa Romuald Łanczkowski, Paweł Wnukowski i samorządowcy, m.in. prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama