Jak przygotować dom do sprzedaży ?

Inwestując trochę czasu, aby przygotować swój dom do prezentacji, zwiększysz prawdopodobieństwo otrzymania ofert. Im dłużej Twój dom pozostaje na rynku, tym trudniej go sprzedać.

Takie rzeczy jak naprawy, aranżacja i sprzątanie mogą pomóc w przyciągnięciu lepszych ofert, ale mogą też być czasochłonnym i kosztownym procesem. Podpowiadamy jak to zrobić żeby szybko spieniężyć swoją nieruchomość.

Znajdź usterki i przygotuj sobie plan

Podczas zwykłego użytkowania wiele elementów w domu zużywa się, a my z czasem przestajemy na to zwracać uwagę. Od skrzypiących drzwi po zacinające się okno lub toaletę, która cieknie dopóki nie potrząśniesz klamką. Kupujący mogą jednak odebrać te drobiazgi, jako problemy obniżające wartość domu lub jako karty przetargowe podczas transakcji. Jeśli masz zbyt wiele zauważalnych napraw, kupujący mogą się również zastanawiać, czy pod powierzchnią nie czają się poważniejsze problemy.  Warto odwiedzić serwis ogloszenia24m.pl gdzie znajdziesz wiele ofert sprzedaży domów.

Naprawy i modernizacje mogą zwiększyć wartość domu, dlatego należy rozważyć czas i koszty, jakie trzeba będzie ponieść, w porównaniu z wpływem na wartość nieruchomości.

Sprzątanie i odgracanie

Przestronne pomieszczenia zawsze robią dobre wrażenie. Wielkość wyposażenia powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, a kupujący powinni mieć możliwość łatwego poruszania się po pomieszczeniu bez obijania się o meble. Upewnij się, że meble nie zasłaniają drzwi ani okien. Jeśli uporasz się z meblami pora na sprzątanie. Możesz zrobić to sam lub wynająć firmę sprzątającą.

Pozbądź się elementów osobistych i pomóż kupującym dostrzec pełny potencjał domu.
Celem przy sprzedaży jest, aby kupujący zakochał się w twoim domu, wyobrażając sobie, że to jego miejsce na ziemi. Może to być trudne, jeśli dom ma na sobie Twoje osobiste piętno. Zneutralizuj przestrzeń, usuwając z niej takie przedmioty, jak zdjęcia rodzinne, pamiątki, symbole religijne, dyplomy i świadectwa, artykuły hobbystyczne oraz kolekcje.

Przygotuj przytulną aranżację Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, dlatego postaraj się, aby wnętrza były nie tylko czyste ale też przytulne. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy – kilka drobnych zmian może sprawić, że pokój nabierze nowego wyrazu. Nie musisz dekorować całego domu. Skup się raczej na pomieszczeniach, które robią największe wrażenie na kupujących, takich jak: kuchnia, salon, sypialnia i łazienka. W kuchni, na przykład, postaw misę ze świeżymi owocami na blacie i nakryj stół piękną zastawą i pościelą