Reklama

IV liga. Dąb wraca do gry

Dąb Dąbrowa Białostocka znalazł pieniądze i zawodników, którzy od nowego sezonu zagrają w zespole. Czwartoligowca obejmie Kamil Lauryn.

Finalnie przed rozpoczęciem rozgrywek udało się dopiąć budżet i zebrać skład zawodników.

– Zapaliło się światełko – cieszy się Mieczysław Sołowiej, prezes Dębu. – Burmistrz Dąbrowy Białostockiej zadeklarował, że wesprze drużynę dodatkowymi 25 tysiącami złotych. Wielki szacunek dla burmistrza i radnych, że mimo trudnej sytuacji gminy, stanęli na wysokości zadania i udało im się wygospodarować te środki. Na ten czas mamy zabezpieczenie finansowe.

W Dąbrowie zagra część zawodników Wigier II Suwałki.

– Skonsultowałem się z synem (Łukaszem Sołowiejem, zawodnik GKS-u Tychy – red.). Okazało się, że wcześniej Wigry II Suwałki zostały rozwiązane, w związku z tym moglibyśmy zrobić fuzję i sprowadzić 7-8 chłopaków do Dąbrowy Białostockiej. Były trener tego zespołu Kamil Lauryn – prawdziwy pasjonat piłki i ikona Wigier – zgodził się poprowadzić nasz zespół za darmo do końca roku. Szacunek. W związku z tym musiałem podziękować Dariuszowi Szklarzewskiemu, który przyjął to ze zrozumieniem. Wczoraj spotkaliśmy się z nowym trenerem i ruszyliśmy z kopyta – mówi prezes dąbrowskiego Dębu.

Piękną postawą wykazała się również część zawodników, która miała przed sezonem opuścić szeregi Dębu. Zdecydowali się wrócić do klubu i wesprzeć go. Dzięki temu drużyna przystąpi do rozgrywek IV ligi, ale dopiero od trzeciej kolejki.

– Przełożyliśmy dwa pierwsze mecze z Krypnianką Krypno i Spartą Augustów. Mamy trzy tygodnie na przygotowania drużyny i formalności – mówi Mieczysław Sołowiej.

Według planu rozgrywek, pierwszy mecz Dębu zostanie rozegrany w weekend 24-25 sierpnia ze Spartą 1951 Szepietowo.

Żródło:isokółka.eu (mb)