Reklama

Inteligentne oświetlenie domu – pozwól sobie na większy komfort o każdej porze dnia

Inteligentne oświetlenie domu Fibaro, to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala dostosować poziom natężenia światła do pory dnia lub indywidualnych preferencji mieszkańców, za pomocą jednego przycisku, bez konieczności wstawania z wygodnej kanapy, odrywania się od prac domowych, czy ulubionych zajęć. Ten innowacyjny system, przewyższa manualne włączanie światła pod każdym względem! Poznaj bliżej możliwości, jakie oferuje inteligentne oświetlenie domu marki Fibaro.

Jak działa system inteligentnego oświetlenia domu?

Inteligentne oświetlenie domu jest sterowane za pomocą zmiany ustawień w aplikacji na smartfonie lub tablecie przez dowolnego mieszkańca domu. Wygodnym rozwiązaniem jest również opcja komend głosowych, za pomocą których natychmiastowo można włączyć lub wyłączyć źródło światła w danym pomieszczeniu (co jest bardzo przydatne zwłaszcza, gdy przemieszczamy się, mając zajęte obie ręce) lub zmienić jego natężenie (np. wydać polecenie przyciemnienia salonu, aby w komfortowy sposób móc oglądać ulubione filmy w rodzinnym gronie). Co więcej, sterowanie oświetleniem domu może odbywać się nie tylko z jego wnętrza, ale i z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do łączności bezprzewodowej WiFi.

Podstawowe elementy inteligentnego oświetlenia domu Fibaro to:

  • bezprzewodowy multisensor (tzw. Motion Sensor) to zgrabny, manualny włącznik, który pełni równocześnie funkcję czujnika natężenia światła, ruchu oraz temperatury. Może również służyć do wzywania pomocy w sytuacjach alarmowych. Kilka wersji kolorystycznych sprawia, że łatwo dopasować go do każdego pomieszczenia,
  • bezprzewodowy wyzwalacz (tzw. The Button) umożliwia swobodne sterowanie urządzeniami podłączonymi do systemu – co więcej, można zamontować go w dowolnym miejscu domu,
  • kompletna, designerska linia inteligentnych włączników oraz gniazdek (tzw. Walli), która jest oparta na technologii Z-Wave. Poza licznymi funkcjami praktycznymi, bez wątpienia będzie stanowiła prawdziwą ozdobę każdego wnętrza. Niezawodne podzespoły i staranne wykończenie oraz kompatybilność z produktami innych producentów, to największe plusy linii Walli.

Podłączając do systemu współpracujące urządzenia, możemy jeszcze bardziej rozszerzyć wachlarz jego możliwości.

Inteligentne oświetlenie domu Fibaro – poznaj jego pozostałe zalety

Inteligentne oświetlenie może uruchamiać się automatycznie w tych pomieszczeniach, do których aktualnie wchodzimy. To niesamowicie wygodne, pomysłowe i praktyczne rozwiązanie, które pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, obniżając rachunki za prąd.

Ciekawą funkcją, jaką posiada system Fibaro, jest symulacja obecności w domu – to sprytne rozwiązanie minimalizuje ryzyko włamania podczas kilkunastodniowej delegacji, czy wyjazdu wakacyjnego. Programator włącza i wyłącza oświetlenie po zapadnięciu zmroku, zgodnie z ustalonym harmonogramem, dzięki czemu ewentualni nieproszeni goście nie zorientują się, że mieszkańcy domu są nieobecni w nim od dłuższego czasu. Tak więc możemy być spokojni, nawet jeśli znajdziemy się tysiące kilometrów od swojego domu i nie będziemy mieli życzliwych sąsiadów, którzy mogliby doglądać posesji.

Cena inteligentnego oświetlenia domu jest rozsądnym kompromisem między jakością i komfortem, jaki oferuje, tak naprawdę to rozwiązanie na każdą kieszeń. Bezprzewodowy sposób komunikacji sprawia, że inwestor nie musi ponosić ogromnych kosztów związanych z koniecznością modernizacji instalacji elektrycznej, jak miało to miejsce w przeszłości.

Podsumowując, inteligentne oświetlenie to idealna opcja dla właścicieli domów, którzy chcą cieszyć się maksymalnym komfortem, bez konieczności częstego włączania i wyłączania oświetlenia domu w manualny sposób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o inteligentnym oświetleniu Fibaro, wejdź na stronę internetową firmy i skontaktuj z jednym z ekspertów, który z przyjemnością udzieli Ci wyczerpujących informacji na temat tego innowacyjnego rozwiązania.