Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podlaska Scena Folkloru

6 kwietnia godz.12:00

Ogólnopolski Przegląd Folklorystyczny. Całe wydarzenie jest otwarte i bezpłatne dla widowni w każdym wieku.

Podlaska Scena Folkloru to przestrzeń do spotkania przedstawicieli ruchu folklorystycznego województwa podlaskiego oraz grup z innych regionów, które w swoim repertuarze sięgają do folkloru Podlasia (historycznego i etnograficznego), Suwalszczyzny, Kurpi Zielonych, Pogranicza Wschodniego oraz drobnej szlachty podlasko-mazowieckiej.

Przegląd skierowany jest do grup zajmujących się folkloryzmem scenicznym, a więc do zespołów pieśni i tańca, a także zespołów inspirujących się folklorem, łączących taniec tradycyjny ze współczesnymi technikami tańca.

Do udziału w przeglądzie zapraszamy amatorskie zespoły z całej Polski, w każdym wieku – zarówno grupy dziecięce i młodzieżowe, jak i tworzone przez osoby dorosłe. Mamy nadzieję, że konkurs zachęci także zespoły i choreografów innych technik tańca do sięgnięcia po folklor taneczny i muzyczny województwa podlaskiego.

Przesłuchania rozpoczną się 6 kwietnia, o godz. 12.00 na scenie Domu Kultury w Łapach, przy ul. Głównej 8, który jest współorganizatorem wydarzenia. W programie znajdzie się także koncert gościa specjalnego – Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”. Całe wydarzenie jest otwarte i bezpłatne dla widowni w każdym wieku.

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 24 marca.

REGULAMIN

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
6 kwietnia
Godzina:
12:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://pikpodlaskie.pl/event/podlaska-scena-folkloru-3/

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury w Łapach
ul. Główna 8
Łapy, Podlaskie 18-100 Poland
Telefon:
85 715-23-00
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku
Telefon:
504078846
Adres e-mail:
promocja@pikpodlaskie.pl
Zobacz witrynę: Organizator