Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Legenda sceny rozrywkowej i jazzowej z towarzyszeniem wybitnych muzyków polskiej sceny jazzowej

17 lutego godz.19:00

PLN160

Andrzej Dąbrowski to legenda sceny rozrywkowej i jazzowej, wokalista i perkusista, kompozytor. Kierowca rajdowy i dziennikarz. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Koncertował w całej Europie, w plebiscytach na najlepszego wokalistę jazzowego wielokrotnie stawał na podium. 17 lutego na scenie Nie Teatru Andrzej Dąbrowski & All Stars w programie z rewelacyjnej płyty Live.

W 2022 roku nakładem wytwórni For Tune ukazał się na rynku album, który jest zapisem koncertu zorganizowanego w Bemowskim Centrum Kultury. „To perła polskiego jazzu” – pisze Przemo Urbaniak na stronie JazzSoul, a Dionizy Piątkowski z Ery Jazzu przywołuje kontekst i słowa samego Andrzeja Dąbrowskiego, który na tej płycie wspaniale zaśpiewał:

„Andrzej Dąbrowski & All Stars- Live” to zapis koncertu z 2018 roku. „Chyba na początku stycznia – wspomina Andrzej Dąbrowski – padła propozycja koncertu organizowanego przez Bemowskie Centrum Kultury. Myślałem, że chodzi o polski repertuar, ale okazało się, że ma to być koncert jazzowy. Zawsze mam problem jeśli chodzi o śpiewanie jazzu, bo nie mam własnego zespołu. Zapytałem więc, kto będzie mi akompaniował? Kiedy usłyszałem w telefonie nazwiska muzyków, byłem zaskoczony. Boże, przecież to najlepsi z najlepszych! Byłem szczęśliwy. Miałem skontaktować się z Robertem Majewskim w sprawie aranżacji i doboru repertuaru. Czas minął szybko. Dwie krótkie próby, ostania dłuższa w dniu koncertu. Wtedy właśnie wpadłem na pomysł, żeby cały koncert nagrać. Taki skład w jednym koncercie, nie trafia się często. Klasyczny, prawdziwy jazz, jaki pamiętam z lat 70 / 80, pełen radości fantastycznych improwizacji na światowym poziomie. Mówię tu o muzykach, którzy – moim zdaniem – wnieśli się na wyżyny swojego talentu”. Andrzejowi Dąbrowskiemu towarzyszyli wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej: Henryk Miśkiewicz (saksofon altowy), Robert Majewski (trąbka, flugelhorn), Andrzej Jagodziński (fortepian), Michał Tomaszczyk (puzon), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas) i Marcin Jahr (perkusja). Wokalista brawurowo, z gracją i sobie właściwą elegancją zaśpiewał „Walkin'”, „I Wish You Love”, „Cute”, „My Romance” i „Fly Me to the Moon” i swoje polskie przeboje „Zielono mi” oraz „Przygoda z Marią”. Dodatkowo ( bo latem 2021 roku) dograno słynny „My Way”, tym razem po polsku ( tekst do muzyki Claude’a François i Jacquesa Revaux, zatytułowany „Bądź wierny sobie”, napisał Antoni Libera”). Andrzejowi Dąbrowskiemu towarzyszy w tym utworze znakomity kwintet Piotra Barona w składzie: Piotr Baron (saksofon tenorowy), Robert Majewski (flugelhorn), Łukasz Żyta (perkusja), Maciej Adamczak (kontrabas), Michał Tokaj (fortepian) oraz Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod batutą Marka Wroniszewskiego. Podczas koncertów Andrzej Dąbrowski śpiewa repertuar z tej właśnie płyty.

Artyście towarzyszą absolutni All Stars:
Robert Majewski – trąbka, flugelhorn
Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy
Grzegorz Nagórski – puzon
Michał Tokaj – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Marcin Jahr – perkusja

Andrzej Dąbrowski przygodę ze śpiewaniem rozpoczął w latach 60-tych.Piosenka „Zielono mi” Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Agnieszki Osieckiej w jego interpretacji na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1970 roku stała się wielkim przebojem. Kolejne: „Przygoda z Marią”, „A ty się bracie nie denerwuj” oraz słynny „Do zakochania jeden krok” śpiewała cała Polska a piosenki Dąbrowskiego na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce wydarzenia

NIETeatr
ul. Sienkiewicza 4
Białystok, Podlaskie 15-092 Polska
Telefon:
667 922 939
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia