Reklama

Husaria uczy na lodowisku

Last updated październik 1, 2021

W pierwszych tygodniach sezonu łyżwiarskiego białostockie Lodowisko odwiedziło już ponad 7 tys. osób. Kto jeszcze nie umie utrzymać się na łyżwach, ma szansę zdobyć tę umiejętność. W październiku rusza weekendowa szkółka łyżwiarska, którą prowadzi Husaria Białystok.

Z nadejściem października 2021 r. na Lodowisko Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wracają zawodnicy Husarii. To drużyna zrzeszona w Polskim Związku Hokeja na Lodzie. Hokeiści na tafli nie tylko prowadzą swoje treningi, ale także uczą jeździć na łyżwach wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku i dotychczasowych umiejętności. Szkółkę łyżwiarską w weekendy prowadzą trenerzy i zawodnicy Husarii. Pierwsze lekcje z podstaw jazdy na łyżwach odbędą się już w sobotę, 2 października. Zajęcia zaplanowane są w soboty w godz. 10:00-11:00 i niedziele w godz. 09:00-10:00 i 10:00-11:00. Obowiązkowo trzeba mieć kask ochronny, przydadzą się także ochraniacze. Łyżwy w rozmiarach 25-50 można wypożyczyć na miejscu za 7 zł. W godzinach nauki jazdy sprzęt do utrzymania równowagi jest bezpłatny.

Husaria prowadzi też drużynę Małej Husarii, do której rekrutuje najmłodszych zawodników. Zajęcia hokejowe dla początkujących (dzieci do 13. roku życia) odbywają się w soboty i niedziele w godz. 10:00-11:00. Dorosłych i młodzież Husarze zapraszają na treningi hokejowe w piątki o godz. 20:45. 

Lodowisko dostępne jest dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu umiejętności łyżwiarskich. Dla najmłodszych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ślizgawce, oferujemy specjalne pingwinki, i misie ułatwiające utrzymanie równowagi. Korzystanie z takiego sprzętu kosztuje 7 zł za godzinę. Osoby wypożyczające łyżwy prosimy o przygotowywanie dokumentów do identyfikacji, co usprawni obsługę.

Zdjęcie: BOSiR

Reklama