Reklama

Gwyn Ashton Koncert (Australia)

GWYN ASHTON KONCERT 09.05.2019 !!!
PUB 6-Ścian ul, Warszawska 30 w Białymstoku.
START: 20:00
Australijczyk, GWYN ASHTON planuje w maju 2019 roku polskie tournee. Artysta gościł kilkakrotnie w Polsce w różnych projektach, w różnych konfiguracjach muzycznych, z muzykami zagranicznymi jak i polskimi w składzie zespołu towarzyszącego. Obecnie prezentuje się jako jednoosobowy zespół bluesowy. Gwyn Ashton One Man Band to solowy występ artysty, w trakcie którego miesza on alternatywny blues i boogie, grając na gitarze slide, gitarze rezofonicznej, sześcio- i dwunastostrunowych gitarach, harmonijce oraz samodzielnie skonstruowanym instrumencie perkusyjnym, który obsługuje nogą.
Gwyn Ashton to wirtuoz bluesowej gitary, urodził się w Walii, skąd w połowie lat ’60 przeniósł się do Australii. Na gitarze zaczął grać mając 11 lat, a inspirowali go tacy muzycy jak Chuck Berry, Buddy Holly, Johnny Winter, Jimi Hendrix, Buddy Guy i przede wszystkim Rory Gallagher. Przez wiele lat z własnym zespołem, ale także jako muzyk sesyjny i partner koncertowy największych australijskich gwiazd bluesa i rocka buduje opinię jednego z najwybitniejszych gitarzystów na Antypodach oraz wspaniałego muzyka koncertowego.

Warto dodać, że w 2001r. Gwyn Ashton został uznany za gitarzystę roku obok Jeff Becka i Gary Moora przez francuski Guitar Part Magazine. Ponadto w Classic Rock Magazine możemy przeczytać, że jego muzyka to połączenie White Stripes i legendarnego irlandzkiego muzka Rorry Galaghera, z którym Gwyn miał okazje dzielić scenę.

Podczas wieczoru w Adelajdzie inaugurującego tournee Rory Gallaghera po Australii koncert Ashton’a otwiera bluesowy spektakl jego idola z Irlandii. Dopiero w 1993 roku nagrywa swoją pierwszą płytę „Feel the Heat”, którą promuje w trakcie trasy koncertowej z Albertem Lee i Stevem Morsem ( obecnie w Deep Purple). W swojej bogatej karierze muzycznej koncertował na festiwalach i w klubach Wielkiej Brytanii, Brazylii, Australii oraz na Malcie. Zagrał koncerty m.in. przed: BB Kingiem, Status Quo, Buddy Guy’em, Ray Charlesem czy Rory Gallagher’em i wielu innymi znanymi i uznanymi muzykami.

Patronat Medialny
www.bstok.pl
Portal Miejski Bstok.pl

Bilety w Sześcian Pub
20 pln – przedsprzedaż
25 pln – w dniu koncertu