Reklama

Gmina Piątnica otrzymała ambulans do przewożenia mieszkańców

– Wójt gminy Piątnica jako pierwszy zwrócił się do zarządu województwa z prośbą o przekazanie ambulansu. Musieliśmy najpierw zweryfikować, czym dysponują nasze trzy wojewódzkie stacje pogotowia. Cieszy fakt, że zarząd województwa mógł weprzeć lokalną społeczność – powiedziała Monika Anna Borkowska, przyznając, że są już zapowiedzi wniosków od kolejnych samorządów.

Ambulans przywieźli do Piątnicy przedstawiciele białostockiej WSPR, dyrektorzy Izabela Kalicka i Mirosław Rybałtowski.  

– Auto ma już za sobą lata pracy, ale jest zadbane, sprawne i jeszcze dobrych parę lat posłuży. Mogliśmy je przekazać, bo w ostatnich latach w znacznym stopniu odnowiliśmy nasz tabor – wyjaśnił Mirosław Rybałtowski, dyrektor medyczny WSP w Białymstoku.

On także wręczył kluczyki i dokumenty wójtowi Arturowi Wierzbowskiemu.

– Pomysł powstał kilka miesięcy temu, podczas mojej rozmowy z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem. Chciałbym serdecznie podziękować całemu zarządowi województwa oraz obecnym tu dzisiaj osobom, że nasza prośba została przychylnie potraktowana. Wniosek składaliśmy z myślą przede wszystkim o dowożeniu osób starszych i niepełnosprawnych do punktów szczepień przeciw koronawirusowi w naszej gminie liczącej 11 tys. mieszkańców, ale pewnie znajdziemy też inne zastosowania, np. wspieranie działań Ochotniczych Straży Pożarnych – powiedział Artur Wierzbowski, wójt Piątnicy.

tekst i fot.: Mariusz Gryguc
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama