Reklama

Głosujmy na Top Inwestycję Komunalną

Budowa Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019. Najlepszą inwestycję w Polsce z grona 25 nominowanych w tym konkursie wybierają również internauci.

Budowa Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu Top Inwestycje Komunalne 2019. Teraz z grona 25 nominowanych członkowie Rady Konsultacyjnej wybiorą 10 najlepszych inwestycji komunalnych z całej Polski, które zostały oddane do użytku w 2018 r. (także tych zrealizowanych w co najmniej 50 proc. do końca grudnia 2018 r.) Zwycięzców poznamy w maju podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Niezależnie od wskazań członków Rady Konsultacyjnej swojego jednego faworyta w głosowaniu wybierają także internauci. Oddanie głosu na Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku nie wymaga rejestracji na portalu. Głosowanie na stronie www.portalsamorzadowy.pl trwać będzie do 6 maja, do godziny 12.00.

Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku zbudowane zostało w ramach projektu „Wiemy więcej – budujemy więcej”. Powstało w podpiwniczonym, trzykondygnacyjnym budynku o powierzchni prawie 4 tys. m2. Zainstalowano w nim odnawialne źródła energii (pompy ciepła, instalacje solarne, panele fotowoltaiczne, turbinę wiatrową), które będą wykorzystane do celów dydaktycznych. W ramach tego przedsięwzięcia wyposażono pracownie w nowoczesny sprzęt i bezprzewodowy dostęp do internetu. Z nowoczesnych pracowni praktycznej nauki zawodu korzystać będą m.in. przyszli technicy budownictwa, drogownictwa, urządzeń sanitarnych i geodeci.

Projekt „Wiemy więcej – budujemy więcej” w ramach, którego zrealizowano inwestycję, objął także tzw. działania miękkie związane z podniesieniem poziomu kształcenia zawodowego (za prawie 4 mln zł). Całkowita wartość projektu „Wiemy więcej – budujemy więcej” to prawie 21 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło ok. 10,4 mln zł, a z Europejskiego Funduszu Społecznego prawie 4 mln zł.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok